کدخبر : 2870
یکشنبه 23 جولای 2017 - 14:02
فاقددیدگاه

تهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» گفت⇐حد و حدود سرمایه‌گذاران در شبکه خانگی را ارشاد باید تعیین کند/هنوز نقش تهیه‌کننده در شبکه خانگی به روشنی مشخص نیست/در شبکه خانگی منفعت‌طلبی چربش دارد بر ارتقای سطح تولید/سرمایه‌گذاران گمان دارند چون پول وارد پروژه کرده‌اند پس محق هستند هر چه می‌خواهند بکنند!

نمایش خانگی/مهدی فلاح‌صابر: اسماعیل عفیفه تهیه کننده باسابقه تلویزیون که آثاری همچون «پس از باران»، «میوه ممنوعه» و «زمانه» را در کارنامه دارد تهیه کننده ابتدایی سریال «شهرزاد» بود که مقدمات تولید سریال را فراهم کرد اما از جایی به بعد قید ادامه همکاری را زد و به سراغ تولید در تلویزیون رفته و سریال «پریا» را ساخت.

عفیفه در گفتگو با سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» پیرامون اینکه آیا برنامه ای برای حضور مجدد در شبکه خانگی ندارد بیان داشت: فعلا که برنامه خاصی ندارم. در مورد «شهرزاد» هم من در ابتدای کار در پروژه حضور داشتم و بعد که کار روی غلتک افتاد با توافق با همکاران ، تصمیم گرفتم در این پروژه نباشم و دغدغه هایم را در تلویزیون پی گیرم.

اسماعیل عفیفه با اشاره به اینکه شبکه نمایش خانگی میتواند موقعیت خوبی برای تولید محصولات متفاوت باشد ادامه داد: برای تولید یک کار خوب نیاز است به حضور سرمایه گذاران درست و باشعوری که دارای درکی مناسب از مقوله کار فرهنگی باشند. به نظر می رسد شبکه خانگی هنوز به نظم و ترتیب موردنیاز برای یک مدیوم حرفه‌ای نرسیده و ضوابط مشخصی در آن وجود ندارد.

عفیفه افزود: یکی از نمودهای این عدم ضوابط این است که هنوز نقش تهیه کننده در شبکه خانگی به روشنی مشخص نیست و علاقمندان به سرمایه گذاری با روابطی وارد این مدیوم میشوند و بدون اینکه خبره کار باشند در تولید مشارکت میکنند و بعد از مدتی هم نام تهیه‌کننده بر خود می‌نهند و به بیان بهتر شرایط به سمتی میرود که حس میشود در شبکه خانگی منفعت طلبی چربش دارد بر ارتقای سطح تولید.

تهیه کننده «مأمور بدرقه» و «رسم عاشقی» خاطرنشان ساخت: شبکه خانگی علیرغم تولیداتی که در سالهای اخیر داشته هنوز نوپاست و همچنان سرمایه گذاران گمان دارند چون پول وارد سیکل کرده اند پس محق هستند هر چه میخواهند بکنند. به نظرم حد و حدود سرمایه گذاران در شبکه خانگی را ارشاد باید تعیین کند. در ارشاد ضوابط قاعده مندی درباره بحث صدور پروانه‌های ساخت و نمایش خانگی وجود دارد اما باید جدی تر در این زمینه قاعده سازی کرد.

اسماعیل عفیفه در پاسخ به این پرسش که شبکه خانگی چقدر به کارگردانان فرصت کار بر روی سوژه های تجربه نشده را میدهد به «نمایش خانگی» گفت: این مسأله هم به سطح آگاهی سرمایه گذار ربط دارد و هم به جاه طلبی کارگردان. در همه جای دنیا مدیوم خانگی که پخش آنلاین را هم در اختیار دارد توانسته رونقی همپای سینما داشته و به نظرم در ایران هم اگر به فکر تعدیل ایرادات و تمرکز بر نقاط قوت باشیم قطعا آینده روشنی در انتظار این مدیوم است.

Likesتهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» گفت⇐حد و حدود سرمایه‌گذاران در شبکه خانگی را ارشاد باید تعیین کند/هنوز نقش تهیه‌کننده در شبکه خانگی به روشنی مشخص نیست/در شبکه خانگی منفعت‌طلبی چربش دارد بر ارتقای سطح تولید/سرمایه‌گذاران گمان دارند چون پول وارد پروژه کرده‌اند پس محق هستند هر چه می‌خواهند بکنند!(0)Dislikesتهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» گفت⇐حد و حدود سرمایه‌گذاران در شبکه خانگی را ارشاد باید تعیین کند/هنوز نقش تهیه‌کننده در شبکه خانگی به روشنی مشخص نیست/در شبکه خانگی منفعت‌طلبی چربش دارد بر ارتقای سطح تولید/سرمایه‌گذاران گمان دارند چون پول وارد پروژه کرده‌اند پس محق هستند هر چه می‌خواهند بکنند!(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
تهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» بیان کرد⇐اصلی‌ترین راه پیگیری پخش غیرقانونی محصولات خانگی از ماهواره، عضویت ایران در کنوانسیون کپی‌رایت است
تهیه‌کننده اولیه «شهرزاد»: رقیب تلویزیون نه سینماست و نه شبکه خانگی!/با ازدیاد جمعیت نیازمند نانوایی‌های بیشتری هستیم!!!
چرا نویسنده «شهرزاد» پیشنهاد یک همکاری تازه با تهیه‌کننده ابتدایی سریال را نپذیرفت؟
داداش کوچیکه اصغر فرهادی هم کارگردان شد+عکس و صدور ۴ پروانه ساخت دیگر
تهیه کننده سریالهای عطاران: سریالی که در تلویزیون ۲/۵ میلیارد هزینه دارد در شبکه خانگی با ۸ میلیارد جمع می شود!/رقیب تلویزیون، شبکه خانگی نیست؛ بلکه هجمه صدها کانال فارسی‌زبان ماهواره ای است/معاون سیما علاقه دارد در تلویزیون به اختلاس و حقوقهای نجومی پرداخته شود!⇔تهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد»: بعضی تهیه‌کنندگان سینما در ارشاد زمزمه می‌کنند جلوی شبکه خانگی را بگیرید تا سینما فروش کند!!!/با یک مشت آدم کم‌مایه روبروییم که اسم خودشان را کارگردان گذاشته‌اند و ٧٠، ٨٠ درصدشان فقط اعتمادبه‌نفس کاذب دارند!
دیدگاه شما

*

code