«50 کیلو آلبالو» نیامده حاشیه‌ساز شد⇐یک خبرگزاری اصولگرا: توزیع فیلم در شبکه خانگی باعث فروپاشی خانواده‌هاست!!!

50 کیلو آلبالو

نمایش خانگی: طبق اعلام حسین حاجی بیگی مدیر پخش موسسه هنراول، پروانه نمایش خانگی «50 کیلو آلبالو» در شرف صدور است و هنوز صادر نشده(اینجا را بخوانید) ولی خبرگزاری اصولگرای «فارس» به پیشواز عرضه این فیلم در شبکه خانگی رفته و آن را مصداق فروپاشی خانواده دانسته است.

این ادعاها در حالی انجام شده که بناست نسخه تعدیل شده «50 کیلو آلبالو» به شبکه خانگی بیاید و نه صرفا همان نسخه مناقشه برانگیزی که در سینماها روی پرده رفته بود.

متن گزارش «فارس» در این باره را بخوانید:

طبق اعلام دفتر توزیع فیلم سینمایی «50 کیلو آلبالو» که محتوای آن باعث شد تا علی جنتی وزیر پیشین ارشاد را وادار به عذرخواهی کند قرار است در شبکه نمایش خانگی توزیع شود. این فیلم در شرایطی اعلام شده مجوز ارائه در شبکه نمایش خانگی کسب کرده که اصلاح شده است اما سوال اینجاست چگونه فیلمی که علی جنتی وزیر ارشاد در گفت و گو با یکی از روزنامه ها موضوع آن را ترویج فروپاشی و سقوط خانواده می خواند قابل اصلاح است.

علی جنتی در گفت و گویش تاکید کرد: «فیلم «٥٠ کیلو آلبالو» با وجود آنکه مجوز اکران گرفته و از آن هم استقبال شده، ‌اشکالات فراوانی دارد. من پس از اعتراض‌هایی که توسط برخی رسانه‌ها انجام شد، شخصا آن را بازبینی کردم. واقعا فیلم نامناسب و مغایر سیاست‌های دولت است. فروپاشی و سقوط خانواده را ترویج می‌کند و با آرایش نامناسبِ بازیگران الگوی نامناسبی را ارائه می‌دهد؛ بنابراین من شخصا مخالف اکران این فیلم هستم. ربطی به مخالفت برخی رسانه‌ها هم ندارد.»

محتوای بحث‌برانگیز فیلم کمدی «50 کیلو آلبالو» باعث شد در زمان اکران (نوروز 95) انتقاد‌های زیادی نسبت به ساخت و اکران این فیلم که نگاه وهن‌آلودی نسبت به سنت ازدواج وجود دارد، بیان شود. این انتقادها در دیدار وزیر ارشاد با مراجع نیز دیده شد. علی جنتی در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی درباره فیلم «50 کیلو آلبالو» گفت: «اگر از چگونگی فیلم خبر داشتم، اجازه ساخت و اکران به آن نمی‌دادم.»
با این اوصاف به نظر می رسد وزارت ارشاد در دوره وزارت صالحی امیری قصد دارد مجوز نمایش فیلم و توزیع آن در شبکه نمایش خانگی را بدهد.از یاد نبریم شبکه نمایش خانگی با اقبال گسترده تری نسبت به سینما مواجه است و این فیلم با مختصاتی که دارد می تواند در هر خانه ای قرار گرفته و همانگونه که وزیر به آن اشاره داشت باعث فروپاشی و سقوط خانواده شود.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید