درخواست روزنامه «کیهان» از دستگاه قضا برای رسیدگی به⇐چرایی دستمزد 7.2میلیاردی نوید محمدزاده برای بازی در سریالی خانگی با مضمون تکراری «اعتیاد»!!!؟؟

نوید محمدزاده

نمایش خانگی: بعد از حرفهای نوید محمدزاده مبنی بر دوری یک ساله از سینمای ایران بود که در «نمایش خانگی» از قرارداد طویل المدت او با سریال خانگی “قورباغه” با مضمون اعتیاد نوشتیم و علت دوری او از سینما را همین قرارداد دانستیم.(اینجا را بخوانید)

حالا روزنامه “کیهان” در گزارشی با نگاهی انتقادی مدعی دستمزد 7.2میلیاردی نوید برای بازی در “قورباغه”هومن سیدی شده که البته با توجه به سودی که نوید برای آثاری همچون «ابد…» و «متری…» داشته این رقم چندان هم عجیب نیست.

«کیهان» نوشت: از عواقب تولید فیلم با «پول مشکوک» تعیین دستمزدهای نجومی و نامتعارف برای بازیگران است. به طور مثال، در یکی از پروژه‌های سینمایی به بازیگری بابت حضور در دقایقی کوتاه، دستمزد میلیاردی پرداخت شده است. اما در نمونه جدید این گونه پرداخت‌ها، برای «بازی نکردن» یک بازیگر نیز دستمزد تعیین شده است!

این رسانه با اشاره به حضور نوید در «قورباغه» ادامه داد: بازیگر مذکور قراردادی 12 ماهه را با این شرکت بسته که طی آن حتی در ماه‌هایی که مشغول بازی در سریال نیست حق بازی در هیچ فیلم و تئاتری را نخواهد داشت تا پس از یک سال غیبت او توزیع این سریال با استقبال بالاتری از سوی مخاطبان مواجه شود. یعنی این بازیگر حتی برای «بازی نکردن» ماهیانه 600 میلیون تومان دستمزد دریافت خواهد کرد.

«کیهان» مدعی شد: این قرارداد، نمونه دیگری از حضور «پول مشکوک» و احتمالا آلوده در تولیدات فرهنگی است که نتیجه‌ای جز بی عدالتی و بی‌بندو باری اقتصادی در فضای کسب و کار سینما ندارد. مشخص نیست که این جریان تا کی ادامه خواهد یافت و مسئولان سازمان سینمایی و نهادهایی چون خانه سینما در مقابل فساد اقتصادی روزافزون در این عرصه ساکت و منفعل خواهند ماند؟ با توجه به این شرایط، ورود جدی دستگاه قضایی برای رسیدگی به بی‌بند و باری مالی و مانور پول‌های آلوده در سینما و تولیدات شبکه نمایش خانگی، ضروری به نظر می‌رسد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید