کدخبر : 11611
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
فاقددیدگاه

تازه‌ترین اظهارات رئیس ساترا↵نگاه صداوسیما و ساترا نسبت به آثار و پلتفرم‌ها حمایتی است نه رقابتی!/تاکنون برای سیصد پلتفرم‌ مجوز صادر شده!/هم برای تولید و هم برای نمایش، مجوز صادر می‌کنیم!/عرضه فیلم و سریال خارجی بدون دریافت مجوز، تخلف است/ممیزی که قبلا بیرون و با دریافت هزینه انجام می‌شد الان رایگان انجام میشود!/برخی محصولات پلتفرم‌ها ممیزی ساترا را رد نکرده‌‌اند/به پلتفرم‌ها مهلتی داده شده تا مجوز ساترا را دریافت کنند

نمایش خانگی/هنگامه ملکی: اختلافات میان دستگاه‌ها نباید میان مردم مطرح و حل شود چرا که باعث ناامیدی و یأس مردم می‌شود.

سعید مقیسه، رئیس ساترا در نشست خبری مرداد ماه خود با بیان مطلب فوق گفت: نگاه صداوسیما و ساترا نسبت به آثار و پلتفرم‌ها حمایتی است نه رقابتی.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به همکاری با دانشگاه صداوسیما در برگزاری دوره‌های رسانه‌ای و رویکرد پژوهشکده فضای مجازی در تعامل با ساترا، فضای مجازی صداوسیما و دانشگاه صداوسیما گفت: این پژوهشکده خدماتی را در راستای ماموریت‌های دوطرفه ساترا و خبرنگاران می‌تواند انجام دهد و به پژوهش‌های خبری کمک کند.

وی ادامه داد: چند مدل انتشار در صداوسیما داریم مدل اول ‌آی‌پی‌تی‌وی‌هاست مثل تلوبیون یا شبکه سپهر که داخل خود سازمان هستند. شرکت‌های دیگری هم هستند مثل تی‌وی‌نت، لنز، آیو و تی‌وا که نیمی از برندشان از سازمان است. اینها حق پخش زنده و شبکه‌داری هم دارند. باقی این شرکت‌ها مثل وی‌او‌دی‌ها بیرون از سازمان هستند. تاکنون حدود ۳۰۰رسانه برای سرویس‌ها و پلتفرم‌ها مجوز گرفته‌اند.

مقیسه افزود: مجوزی هم برای تولید یک اثر و مجوزی هم برای انتشار داریم که این مجوز سوم هم برای آثار تامینی مثل فیلم و سریال‌های خارجی و هم آثار تولیدی است چون عرضه فیلم و سریال خارجی بدون مجوز، تخلف است.

وی همچنین توضیح داد: بسیاری از ضوابط و فرایندهایی که عده‌ای اعلام بی‌خبری می‌کنند روی سایت ساترا قرار داده شده است و حتی این ضوابط تدریس هم می‌شود. ممیزی که قبلا بیرون انجام می‌شد الان رایگان انجام می‌شود. مسائل زیرساختی وجود دارد که در آینده اعلام می‌کنیم. قرار است خدمات مشاوره‌ای و تبلیغی در صداوسیما برای پلتفرم‌ها داشته باشیم. به ما قانونی داده شده و موظفیم انجامش دهیم و صراحتا از نقاط مختلف سازمان از ما مطالبه می‌شود. الان اینگونه نیست که هر چه روی پلتفرم‌ها هست ممیزی ساترا را رد کرده باشد چون برخی محصولات پلتفرم‌ها ممیزی ساترا را رد نکرده اما مهلتی داده شده تا با نوعی اولویت، برخی از اینها تغییراتی داشته باشد و مجوز دریافت کنند.

مقیسه همچنین عنوان کرد: ما نخستین وی‌اودی و نخستین و بزرگ‌ترین آی‌پی‌تی‌وی کشور را داشته‌ایم و می‌توانیم نیازها را تشخیص دهیم. اگر به نهاد بیرونی که ربطی به محتوا ندارد حمایت را بسپرید چگونه می‌تواند حمایت کند؟ در رسانه سیستم و فرایند باید به‌گونه‌ای چیده شود که هم‌افزایی صورت بگیرد. صداوسیما رسما وی‌او‌دی‌ها را مکمل فعالیت خود در فضای مجازی می‌داند و نه رقیب. اینکه سازمان برای آثار می‌گوید من رایت آن را می‌خرم، نشان‌دهنده حمایت است نه رقابت. یا اینکه اگر کسی در تلویزیون، اثری نگاه نکرد و سراغ وی‌اودی رفت تا پول هم پرداخت کند، اینها همان حمایت سازمان است.

Likesتازه‌ترین اظهارات رئیس ساترا↵نگاه صداوسیما و ساترا نسبت به آثار و پلتفرم‌ها حمایتی است نه رقابتی!/تاکنون برای سیصد پلتفرم‌ مجوز صادر شده!/هم برای تولید و هم برای نمایش، مجوز صادر می‌کنیم!/عرضه فیلم و سریال خارجی بدون دریافت مجوز، تخلف است/ممیزی که قبلا بیرون و با دریافت هزینه انجام می‌شد الان رایگان انجام میشود!/برخی محصولات پلتفرم‌ها ممیزی ساترا را رد نکرده‌‌اند/به پلتفرم‌ها مهلتی داده شده تا مجوز ساترا را دریافت کنند(0)Dislikesتازه‌ترین اظهارات رئیس ساترا↵نگاه صداوسیما و ساترا نسبت به آثار و پلتفرم‌ها حمایتی است نه رقابتی!/تاکنون برای سیصد پلتفرم‌ مجوز صادر شده!/هم برای تولید و هم برای نمایش، مجوز صادر می‌کنیم!/عرضه فیلم و سریال خارجی بدون دریافت مجوز، تخلف است/ممیزی که قبلا بیرون و با دریافت هزینه انجام می‌شد الان رایگان انجام میشود!/برخی محصولات پلتفرم‌ها ممیزی ساترا را رد نکرده‌‌اند/به پلتفرم‌ها مهلتی داده شده تا مجوز ساترا را دریافت کنند(0)
image_print
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
تایید طرح فیلمنامه چهل سریال نمایش خانگی در ساترا/از این چهل سریال، فقط یکی مجوز تولید گرفته!/شش سریال متعلق به تهیه‌کننده بخارست است/طرح دستیار سرتیپی هم تأیید شده!/حضور مدیر سابق تلویزیون در ۵ طرح!/تهیه‌کننده آقازاده و کارگردان دوران عاشقی هم تاییدیه گرفته‌اند!
علی سرتیپی مدیر فیلم‌نت بیان کرد: پلتفرم‌ها توانسته‌اند تا ۵۰درصد بیننده‌های ماهواره را کاهش دهند!/هم صداوسیما، هم وزارت ارشاد و هم پلتفرم‌ها می‌توانند کنار هم کار کنند/ساترا دیگر به‌دنبال تعطیلی پلتفرم‌ها نیست/صداوسیما تیزرهای سریال‌های پلتفرم‌ها را پخش کند
شفاف‌سازی معاون #ساترا درباره نامه منسوب به رئیس ساترا↵نامه‌نگاری رئیس، فقط ناظر به عملکرد یک پلتفرم خاص بوده!/فیلمنت و نماوا ارتباط سازنده با ساترا دارند!/نمی‌دانیم چرا فیلیمو اقدامات قانون گریزانه دارد؟/مهلتی به فیلیمو داده شده تا به قوانین احترام بگذارد وگرنه…
ارزیایی #علیرضا_رییسیان از اوضاع شبکه نمایش خانگی↵ پلتفرم‌هاي داخلي، راه اشتباه را طي کردند!/ نه سرمايه‌گذاري‌ درستي انجام دادند و نه محصول ارزنده‌ای تولید شد!/پلتفرم‌ها فقط هزينه‌هاي توليد را به‌شدت افزايش دادند!/آرشيو پلتفرم‌ها عموما ناقص است و كيفيت تصويري هم بد!/پلتفرم‌ها در نشیب قرار گرفته و خودشان هم ديگر نمي‌توانند ريخت و پاش مالي گذشته را داشته باشند!/پلتفرم‌ها حتي در دوره كرونا، باز مراجعه‌كننده زيادي نداشتند چون‌  سليقه‌هاي مختلف و متفاوت را پوشش نمي‌دانند!/ بسياري از كارهای پلتفرم‌ها شبيه سريال‌هايي بود كه از تلويزيون  پخش مي‌شد!/پلتفرم‌ها با انبوه بودجه، حتي نتوانستند بازيگر تربيت كنند!/ به يك‌باره مي‌ديديم همزمان در دو پلتفرم چند بازيگر در دو سريال بازي مي‌كنند و باز در تلويزيون هم همين بازيگران حضور داشتند!/اگر پلتفرم‌ها توانستند بيننده كمي به خود جذب كنند فقط به‌خاطر پوشش خانم‌ها و روابط کمی باز كاركترها بود!/شکست یعنی اینکه طبق آمار ساترا، مشترکان داخلی نت‌فلیکس چهار و نيم برابر مشترکان كل پلتفرم‌هاي داخلي است!/وقتي  پلتفرم‌هاي داخلي به شكل مشكوك فيلم‌ها و سريال‌هاي خارجي را دوبله در داخل پخش مي‌كنند، چرا بايد توقع داشته باشند محصولات آنها قاچاق نشود؟ /اگر تحريم‌ها حل شود، اين پلتفرم‌ها خسارت سنگيني براي پخش غيرقانوني فيلم‌ها بايد بپردازند!!/مسئولیت پلتفرم‌ها از ابتدا برای ارشاد بوددر!/متاسفانه در دوره مديريت آقايان صالحي و انتظامي كاملا با مسامحه و كوتاهي مديريت پلتفرم‌ها از وزارت ارشاد گرفته و به ساترا واگذار شد!!/خنده‌دار است پلتفرم‌هایی که در زمان انتقال زعامت به ساترا، مقاومتی نشان ندادند حالا از اوضاع گله دارند!/اشتباه ساترا اين است كه فكر مي‌كند اگر پلتفرم‌ها موفق باشند از مخاطبان تلويزيون كم مي‌شود!/آقایان بايد درک کنند سینما و شبکه خانگی و تلویزیون، مکمل همدیگر هستند و نه در برابر هم!/سينماي قوي است که پشتوانه تلويزيون قوي خواهد شد و يك تلويزيون قوي پشتوانه نمايش خانگي قوي!/تلویزیونی که نه برنامه‌هاي تحويل سال و نه سريال‌هاي نوروز و رمضانش بينندگان زيادي نداشتند، چگونه می‌خواهد شبکه خانگی را ارتقا دهد؟
واکنش سازندگان “مارال” به ساترا: آیا صدور بیانیه همزمان با صدور مجوز پخش برای سریال‌ها امری بدیهی و متداول است؟ یا استثنائاً برای سریال “جیران” استثناء قائل شده؟/ وقتی آیفیک و هفت نفر از تهیه‌کنندگان سرشناس سینما و ازجمله تخت کشیان و چگینی، حکم به نفع “مارال” داده‌اند چرا نقض مالکیت فکری را “ادعا” می‌پندارید؟/مگر نه اینکه در ساترا واحدی با نام نظارت و پایش و حمایت حقوق مالکیت فکری برقرار گردیده، پس چرا ماجرای کپی‌برداری از “مارال”، را به طور جدی در این واحد پیگیری نمی‌کنید؟/ منظور شما از حکم قضایی چیست؟ یعنی رأی داوری صادره از هیئت داوران (آیفیک) و تایید شده در دادگاه عمومی صدر را ندیده‌اید؟/توسعه زیست بوم فرهنگی با سریال سرقتی، مانند ساخت مسجد در زمین غصبی نیست؟؟/با صدور اجرائیه دادگاه، حق صدور مجوز پخش “جیران” قبل از حذف شباهت‌ها با “مارال” را ندارید!/ ممانعت از تحقق کامل سرقت ادبی و نقض حقوق مالکیت فکری اولین آزمون جدی شما در این حوزه است!
دیدگاه شما