بعد از طرح ادعا درباره اینکه تلویزیون ایران 87درصد مخاطب دارد حالا معاون سیما از مخاطبان پایین شبکه خانگی و مخاطبان بالای تلویزیون می‌گوید⇐سریالهایی مثل «شهرزاد» و «عاشقانه» در قبال ده‌ها سریال دیگر تلویزیون، چیزی محسوب نمی‌شوند!!!/سریالهای تلویزیون را 40 میلیون نفر می‌بینند ولی سریالهای خانگی را نهایتا 3 میلیون!!!

مرتضی-میرباقری

نمایش خانگی: این یک روال ثابت در همه این سالها بوده که مدیران صداوسیما هیچ گاه از کمبودها و ضعفهایشان نمیگویند و مدام بر اغراق کردن موفقیتهایشان تکیه میکنند و در این رهگذر هرازگاه ادعاهای غریب هم طرح میکنند.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» همین چند روز قبل بود که مرتضی میرباقری معاون سیما در بازدید از پشت صحنه یک سریال تلویزیونی ادعا کرد تلویزیون ایران 87 درصد بیننده دارد؛ ادعایی که با انتقادات فراوان کارشناسان مواجه شد.

به تازگی نیز معاون سیما در گفتگویی با «ایسنا» که به بهانه اقبال مخاطبان به سریالهای خانگی صورت گرفته ادعا کرده سریالهای تلویزیون ایران را 40 میلیون نفر می بینند اما سریالهای خانگی را فقط 3 میلیون نفر!

فارغ از زیر سوال بودن آمارهای میلیونی که ایشان از مخاطبان میلیونی سریالهایشان ارائه داده اینکه ایشان حتی به شبکه خانگی هم که در حوزه مدیریت ایشان نیست نگاهی از بالا دارد نگران کننده است.

معاون سیما درباره دو سریال‌ «شهرزاد» و «عاشقانه» که این روزها مخاطبان را در شبکه نمایش خانگی با خود همراه کرده‌ است و رقابت با سریال‌های تلویزیونی، اظهار کرد: این دو سریال در قبال ده‌ها سریال دیگر تلویزیون، چیزی محسوب نمی‌شوند. نمی‌خواهم رد کنم و بگویم این سریال‌ها بازخورد نداشته‌اند اما این را می‌گویم که آن سریال‌ها یک قلم در عرض کالاهای دیگر محسوب می‌شوند.

مرتضی میرباقری اظهار کرد: این دو سریال در قالب ده‌ها سریال دیگر چیزی محسوب نمی‌شوند. شما اینگونه باید حساب کنید که هنرمندان ایران در حال حاضر کجا بیشتر فعال هستند. هنرمندان کجا فعالیت می‌کنند. مشخص است که اکثر هنرمندان برای تلویزیون کار می‌کنند.

وی در ادامه با مطرح کردن این نکته که برای ساخت یک سریال شبکه نمایش خانگی، شاید ده‌ها برابر هزینه یک سریال تلویزیونی صرف شود، گفت:‌ شما حساب کنید یک سریال در تلویزیون ۵۰ درصد بیننده دارد؛ یعنی حدود ۳۰ الی ۴۰ میلیون مخاطب را با خود همراه می‌کند. به ما بگویند سریال‌های شبکه نمایش خانگی چند میلیون مخاطب داشته‌اند؛ شاید بتوان گفت حداکثر دو – سه میلیون مخاطب.

معاون سیما اظهار کرد: نمی‌خواهم رد کنم که سریال‌های نمایش خانگی بازخورد نداشته‌اند اما می‌خواهم بگویم این سریال‌ها یک قلم در عرض کالاهای دیگر محسوب می‌شوند؛ یعنی خانواده‌ها سایر برنامه‌های خود از جمله مستند، کارتون و خبرشان را می‌بینند و گوش می‌دهند و در کنار آن «عاشقانه»‌ و «شهرزاد» هم یکی از سریال‌هایی است که ممکن است آن را تماشا کنند. البته نه اینکه فقط آن دو سریال را ببینند و به سریال‌های تلویزیون اصلا توجهی نداشته باشند. اگر این گونه بود پس این ۴۰، ۵۰ درصد مخاطبانی که سریال‌های تلویزیون را می‌بینند چه کسانی هستند.

میرباقری در پایان اظهار کرد: بسیار خوب است که مردم پول می‌دهند و این سریال‌ها را می‌بینند؛ نمی‌خواهیم رد کنیم که بازخورد نداشته است اما در هر صورت سریال‌های تلویزیون‌ را مجانی می‌بینند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید