کدخبر : 9445
شنبه 17 آوریل 2021 - 20:59
فاقددیدگاه

چگونه “قورباغه” عاملی شد برای دیدار سرایدار افغان با نوید محمدزاده؟؟+عکس

نمایش خانگی/عطیه موذن: یک سرایدار افغان که به طور آماتور به مجسمه سازی میپردازد در برنامه تلویزیونی “محاکات” به روایت دیداری پیش بینی نشده با نوید محمدزاده و شرح وعده‌ای پرداخت که نوید به او داده!

به گزارش نمایش خانگی و به نقل از خبرگزاری مهر، علیخان عبدالهی که به همراه همسرش زهرا رضایی در برنامه “محاکات” حاضر شده بود با اشاره به مشکلات زندگی در افغانستان گفت: در اواخر دهه شصت و به خاطر درگیریهای قومی-قبیله ای از افغانستان به پاکستان و درنهایت به ایران آمدم.

این مرد افغان ادامه داد: در برهه ای از زمان به خاطر مخالفت های خانواده همسرم مجبور شدم او را دزدیده و به تهران بیاییم. در تهران به سرایداری ساختمانی حوالی پل کریم خان پرداختم.

علیخان عبدالهی در چگونگی شروع مجسمه سازی گفت: به تشویق یک پیرمرد دستفروش و با استفاده از خمیر نان باگت، کار مجسمه سازی را به صورت کاملا ابتدایی شروع کردم و جالب اینکه اولین خریدار مجسمه هایم کامبیز درمبخش بود.

این سرایدار افغان بیان کرد: کامبیز درمبخش را نمی شناختم و یکی از روزها که مجسمه هایم را بساط کرده بودم، او سر رسید و کل مجسمه ها را خرید و سفارش بعدی را داد. تازه بعد از سفارش بود که خودش را معرفی کرد.

علیخان عبدالهی ادامه داد: برخی مجسمه هایم تا گالریهایی در اروپا و آمریکا رفته است ولی خودم هنوز در همان خانه سرایداری ساکنم چون روح آن ساختمان و کمک ساکنانش بود که باعث شد بتوانم کنار سرایداری، کار مجسمه سازی را هم پیگیری کنم.
این مجسمه ساز افغان درباره دیدار با نوید محمدزاده در محاکات گفت: روزی از روزها مشغول مجسمه سازی بودم که فرشته حسینی از هموطنان بازیگرم که گویا مشغول همکاری با نوید محمدزاده در سریال “قورباغه” بود، تماس گرفت و خواستار دیدار شد.
عبدالهی ادامه داد: وقتی فرشته حسینی به انبار مجسمه ها آمد، یک جوان خوش برخورد هم همراهش بود که مدام قیمت مجسمه ها را میگرفت و هر قیمتی من میگفتم، کمی هم بیشتر حساب میکرد و درنهایت چندین مجسمه مرا با قیمتی بالا خرید و وعده حمایت برای راه‌اندازی یک کارگاه آموزشی داد…
 

عبدالهی افزود: تازه پس از فروش مجسمه ها بود که از طریق فرشته حسینی فهمیدم، خریدار مجسمه هایم کسی نبوده جز نوید محمدزاده بازیگر “مغزها…” که اخیرا هم سریال “قورباغه” را بازی کرده بود.

علیخان عبدالهی و همسرش در محاکات

علیخان عبدالهی و همسرش در محاکات

این سرایدار-مجسمه ساز افغان تاکید کرد: آنچه از نوید محمدزاده و کامبیز درمبخش دیدم جز تواضع و خوش برخوردی و مهربانی نبود و بسیار خوشحالم که در کشوری ساکنم که چنین هنرمندانی دارد و ای کاش که وعده نوید هم محقق شود تا بتوانم تعدادی از علاقمندان را تربیت کنم و آموزش دهم.

علیخان عبدالهی گفت: وطنم که افغانستان است، مثل مادرم است ولی از ایرانیان سپاسگزارم که مثل برادر و خواهر کنار ما بودند. اگر ایران و ایرانیان نبودند شاید نمی توانستم در آرامش کار مجسمه سازی را انجام دهد.  در اوج نداری با همسرم به تهران آمدم و حالا سه فرزند دارم که دو تای آنها دانشجو هستند.

گفتنی است برنامه تلویزیونی “محاکات” به تهیه کنندگی جواد فرحانی و کارگردانی مریم نوابی نژاد، حوالی ۲۳ از شبکه دوم سیما روی آنتن میرود.

Likesچگونه “قورباغه” عاملی شد برای دیدار سرایدار افغان با نوید محمدزاده؟؟+عکس(0)Dislikesچگونه “قورباغه” عاملی شد برای دیدار سرایدار افغان با نوید محمدزاده؟؟+عکس(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code