کدخبر : 9941
پنج‌شنبه 12 آگوست 2021 - 12:21
فاقددیدگاه

پایان خوش‌ یک سریال نسبتا استاندارد+عکس

نمایش خانگی/مجید ناصری: آخرین قسمت سریال “ملکه گدایان”حسین سهیلی زاده از طریق فیلیمو وارد شبکه نمایش خانگی شد.

به گزارش نمایش خانگی در قسمت آخر سریال با یک پایان خوش‌ برای آدم‌های خوب و پایان بد برای آدم‌های بد مواجهیم؛ درست شبیه به الگوی آثار تجاری.

وامداری “ملکه گدایان” به الگوی آثار تجاری مخاطب‌پسند که تقریبا از قسمت اول سریال دنبال شد ، باعث شد سریال به طور نسبی هم که شده مطلوب مخاطب عام قرار گیرد.

انتخاب درست بازیگران و تشکیل دوئت‌هایی مثل باران کوثری-آرمان درویش یا فرزاد فرزین-رویا نونهالی و قرار دادن بازیگران باتجربه‌ای مثل بهشاد شریفیان و الهام کردا در نقش‌های مکمل از دیگر وجوه استانداردسازی سریال بود.

حسین سهیلی‌زاده بی آن که بخواهد به سبک برخی از همکاران شق‌القمر کند و با رفتن به سراغ تاریخی‌سازی از نوع فیک، جلب نظر کند همان ملودرام‌سازی را ادامه داد که سالها در تلویزیون، تجربه‌اش کرده بود و همین ادامه مسیر قبلی بود که اسباب رضایت نسبی بینندگان را فراهم کرد.

اینکه در نسبت با سایر محصولات درحال عرضه برای شبکه خانگی، کارگردانی که در تلویزیون، مشق کرده توانسته اوضاع بهتری را تجربه کند گواهیست بر آن که شبکه خانگی چاره‌ای ندارد که در درازمدت کار را به کاردان‌ها بسپارد. البته نه اینکه همه تلویزیونی‌سازان می‌توانند در شبکه خانگی هم موفق باشند بلکه آن دسته از تکنیسین‌ها که چه در تلویزیون و چه در سینما، امتحان خود را درست پس داده‌اند گزینه‌هایی قابل اعتمادتر برای تولید سریال در شبکه خانگی هستند.

باران کوثری، رویا نونهالی، پانته‌آ بهرام، فرزاد فرزین، محمدرضا غفاری، آرمان درویش، رضا بهبودی، یسنا میرطهماسب، الهام کردا، سولماز غنی، علی اوجی، بهشاد شریفیان، مریم سرمدی و سام درخشانی بازیگران سریالند.

ملکه گدایان۱

ملکه گدایان_آخر

 

Likesپایان خوش‌ یک سریال نسبتا استاندارد+عکس(0)Dislikesپایان خوش‌ یک سریال نسبتا استاندارد+عکس(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
ادامه افعال تخیلی در “جزیره۱۳”!+عکس
واکنش سازندگان “مارال” به ساترا: آیا صدور بیانیه همزمان با صدور مجوز پخش برای سریال‌ها امری بدیهی و متداول است؟ یا استثنائاً برای سریال “جیران” استثناء قائل شده؟/ وقتی آیفیک و هفت نفر از تهیه‌کنندگان سرشناس سینما و ازجمله تخت کشیان و چگینی، حکم به نفع “مارال” داده‌اند چرا نقض مالکیت فکری را “ادعا” می‌پندارید؟/مگر نه اینکه در ساترا واحدی با نام نظارت و پایش و حمایت حقوق مالکیت فکری برقرار گردیده، پس چرا ماجرای کپی‌برداری از “مارال”، را به طور جدی در این واحد پیگیری نمی‌کنید؟/ منظور شما از حکم قضایی چیست؟ یعنی رأی داوری صادره از هیئت داوران (آیفیک) و تایید شده در دادگاه عمومی صدر را ندیده‌اید؟/توسعه زیست بوم فرهنگی با سریال سرقتی، مانند ساخت مسجد در زمین غصبی نیست؟؟/با صدور اجرائیه دادگاه، حق صدور مجوز پخش “جیران” قبل از حذف شباهت‌ها با “مارال” را ندارید!/ ممانعت از تحقق کامل سرقت ادبی و نقض حقوق مالکیت فکری اولین آزمون جدی شما در این حوزه است!
قتل جوان اول داستان در راه ترکیه در “خسوف۱۴”+عکس
روایت تفصیلی مهرداد غفارزاده و وکیلش از اختلافات “مارال” و “جیران”↵فرهاد توحیدی طرح من را با هفت قسمت “جیران” مقایسه کرده و در آخر نوشت آن‌قدر این دو شبیه هم هستند که باید یکی از آنها ساخته شود!/سعید رجبی‌فروتن وقتی طرح مرا خواند گفت فاجعه رخ داده!!/آیفیک اقدام “جیران”سازان در خصوص ساخت سریالی با مضمون طرح سریال «…مارال» را برخلاف عرف فیلمسازی کشور و شئون حرفه‌ای تهیه‌کنندگی دانست!/بهمن حبشی رای آیفیک را نپذیرفت در حالی که عرف می‌گوید وقتی حقی در حال ضایع شدن است بهتر است رای صنف را بپذیری!/بعد از آیفیک، دستگاه قضا هم به نفع “…مارال” رای داد ولی باز هم ارشاد زیر بار تعلیق “جیران” نرفت!/بهمن حبشی به‌جای اجرای حکم قضایی، خواستار تعلیق “…مارال” شد!!/حبشی گفت  “جیران” دو میلیارد هزینه کرده و نمی‌شود این بودجه را نادیده گرفت!/سوال اینجاست که اگر ارشاد در همان زمان حکم قضایی را اجرا می‌کرد، خسارت چند برابر می‌شد؟/ما رای دادگاه داوری را داریم که لازم‌الاجراست و ساترا هم متولی این اجرا است!/ وقتی گفته شده شباهت‌های “جیران” با “مارال” باید دربیاید پس ساترا تکلیف دارد!/برای اتمام حجت به ساترا نامه زدیم و گفتیم اگر سریال پخش شود و شباهت وجود داشته باشد، شکایت کیفری می کنیم!!/اگر به کاری که سرقت ادبی دارد، مجوز بدهند شریک یا معاون جرم هستند و شکایت ما از همه عوامل موثر که باعث تکمیل عنصر مادی این جرم شدند خواهد بود!
چرا “جیران” عرضه نشد؟ پای شکایت غفارزاده در میان است؟
دیدگاه شما

*

code