کدخبر : 2802
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
فاقددیدگاه

واکنش تهیه‌کننده «عاشقانه» به ادعاهای معاون سیما درباره کم‌مخاطب بودن سریالهای خانگی⇐هر قسمت از سریالهای خانگی به‌طور متوسط بیش از ۱۵ میلیون مخاطب دارد/آقای میرباقری یادشان رفته که تلویزیون هم طرح «عاشقانه» و هم طرح «شهرزاد» را رد کرد و آنها را فاقد مخاطب تشخیص داد!/ با عرضه به شبکه خانگی بود که مشخص شد هر دو سریال مخاطب میلیونی دارند/یکی از سریالهای تلویزیون را به جای پخش از رسانه ملی در شبکه خانگی توزیع کنند تا ببینند سریالهای آنها مخاطب بیشتری دارد یا «عاشقانه» و «شهرزاد»!

نمایش خانگی: سخنان اخیر مرتضی میرباقری درباره مخاطبان ۸۷ درصدی تلویزیون و از آن سو نگاه از بالایش به شبکه خانگی  و آماردهی درباره میزان مخاطبان سه میلیونی سریالهای خانگی در برابر مخاطبان ۴۰ میلیون سریالهای تلویزیون(اینجا را بخوانید) با واکنش مهدی گلستانه تهیه کننده «عاشقانه» مواجه شد.

مهدی گلستانه با اشاره به اینکه به نظرات میرباقری احترام می‌گذارد به سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» گفت: در خلال صحبتهای مرتضی میرباقری دو نکته مشهود است. اول اینکه ایشان خودشان اذعان کرده‌اند به اینکه مخاطبان برای دیدن سریالهای خانگی هزینه می‌کنند. برخلاف تلویزیون که بی‌توجه یا کم‌توجه به خواسته‌های مخاطبان، سریال تولید میکند در شبکه خانگی  برای نگه داشتن مخاطبان باید تلاش کرد و همین است که کار را دشوار میکند.

تهیه کننده «عاشقانه» ادامه داد: معاون سیما گفته‌اند سریالهای رسانه ملی به صورت رایگان به مخاطبان عرضه میشود؛ البته نه رایگان به معنای واقعی کلمه بلکه به واسطه بودجه‌هایی که از منابع عمومی به صداوسیما تعلق می‌گیرد این سریالها تولید میشود. در شرایطی که داشتن یا نداشتن مخاطب در بودجه واریزی به حساب شما تأثیری نداشته باشد بدیهی است که حفظ یا عدم حفظ مخاطب برایتان چندان اهمیت ندارد اما در سریال سازی برای شبکه خانگی باید قسمت به قسمت طرح و برنامه داشت تا مخاطب را تا پایان به تماشای سریال ترغیب کرد و به سودآوری رسید.

مهدی گلستانه افزود: نکته دوم گفته های میرباقری آنجاست که ایشان به صراحت از مخاطب ولو دو تا ۳ میلیونی برای سریالهای خانگی می‌گوید و گویا یادشان رفته که برخی از سریالهای خانگی جزو مردودی‌های رسانه ملی بوده‌اند. هم «شهرزاد» و هم «عاشقانه» سریالهایی بوده‌اند که پیشتر طرحشان به تلویزیون ارائه شده و تلویزیون آنها را رد کرده  و فاقد مخاطب تشخیص داده بود ولی حالا می‌بینیم که با تولید و عرضه در شبکه خانگی هر دو سریال مخاطب میلیونی داشته‌اند.

تهیه کننده «عاشقانه» درباره صحت آمار مخاطبان ۲ تا ۳ میلیونی که میرباقری برای سریالهای خانگی ارائه کرده به سایت «نمایش خانگی» گفت: احتمالا منظور ایشان فقط ۲ تا ۳ میلیون خرید حلال بوده است وگرنه حتی اگر شبکه گسترده قاچاق فیزیکی و مجازی را کنار بگذاریم و با احتساب آن که هر دی.وی.دی لااقل توسط یک خانواده ۵ نفره دیده میشود به آماردهی بپردازیم به این نتیجه می‌رسیم که سریالهای ما بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیون مخاطب دارد. طبیعی است که با درنظر گرفتن آماری از دانلودهای غیرمجاز و کپی های عرضه شده در پیاده روها خیلی راحت به آمار ۲۰ تا ۳۰ میلیونی می رسیم.

مهدی گلستانه با اشاره به سریال «عاشقانه» که تولیدش را برعهده داشته ادامه داد: در هر قسمت حداقل یک میلیون و ۴۰۰ هزار لوح فشرده «عاشقانه» به فروش رفته است. تأکید میکنم این ۱میلیون و ۴۰۰ هزار فقط لوح فشرده بوده و کنارش فروش اینترنتی هم داشته ایم و با این آمار به قسمتهای آخر رسیده ایم که آماری امیدوارکننده است.

این تهیه کننده خاطرنشان ساخت: برای سنجش اقبال میان سریالهای اخیر تلویزیون و سریالهای خانگی می توان راهی ساده برگزید. یکی از سریالهای تلویزیون را به جای پخش از رسانه ملی در شبکه خانگی توزیع کنند تا ببینند چقدر مخاطب دارد و آن گاه به مقایسه میان آمار مخاطبان سریالهای تلویزیون با سریالهای خانگی بپردازند.

Likesواکنش تهیه‌کننده «عاشقانه» به ادعاهای معاون سیما درباره کم‌مخاطب بودن سریالهای خانگی⇐هر قسمت از سریالهای خانگی به‌طور متوسط بیش از ۱۵ میلیون مخاطب دارد/آقای میرباقری یادشان رفته که تلویزیون هم طرح «عاشقانه» و هم طرح «شهرزاد» را رد کرد و آنها را فاقد مخاطب تشخیص داد!/ با عرضه به شبکه خانگی بود که مشخص شد هر دو سریال مخاطب میلیونی دارند/یکی از سریالهای تلویزیون را به جای پخش از رسانه ملی در شبکه خانگی توزیع کنند تا ببینند سریالهای آنها مخاطب بیشتری دارد یا «عاشقانه» و «شهرزاد»!(0)Dislikesواکنش تهیه‌کننده «عاشقانه» به ادعاهای معاون سیما درباره کم‌مخاطب بودن سریالهای خانگی⇐هر قسمت از سریالهای خانگی به‌طور متوسط بیش از ۱۵ میلیون مخاطب دارد/آقای میرباقری یادشان رفته که تلویزیون هم طرح «عاشقانه» و هم طرح «شهرزاد» را رد کرد و آنها را فاقد مخاطب تشخیص داد!/ با عرضه به شبکه خانگی بود که مشخص شد هر دو سریال مخاطب میلیونی دارند/یکی از سریالهای تلویزیون را به جای پخش از رسانه ملی در شبکه خانگی توزیع کنند تا ببینند سریالهای آنها مخاطب بیشتری دارد یا «عاشقانه» و «شهرزاد»!(0)
image_print
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
مخالفت رسانه اصولگرا با واگذاری مسئولیت سریالهای خانگی به صداوسیما: صداوسیما که خودش در تولید سریال به میان‌مایگی بسنده کرده، دقیقاً بناست چه تحولی در سریال‌های خانگی ایجاد کند؟/تلویزیون با تهیه‌کنندگان و نویسندگان تکراری بناست چه تحولی را در شبکه خانگی ایجاد کند؟
یک تهیه‌کننده سینما در واکنش به حمله رسانه ملی به شبکه خانگی بیان داشت⇐تلویزیون به جای زدن شبکه خانگی بهتر است کیفیت  سریالهایش را افزایش بدهد/رونق تولید در شبکه خانگی این واهمه را در دل مدیران تلویزیون ایجاد کرده که مبادا در آینده نزدیک هیچ اسپانسری برایشان نماند/وقتی تلویزیون سریالهای غیرواقعی، تصنعی و کسالت‌آور تولید می‌کند معلوم است که مخاطب به سمت شبکه خانگی می‌رود/باید خوشحال بود که مخاطب ایرانی به‌جای سریالهای ماهواره‌ای، محصولات شبکه خانگی را می‌بیند
تهیه‌کننده اولیه «شهرزاد»: رقیب تلویزیون نه سینماست و نه شبکه خانگی!/با ازدیاد جمعیت نیازمند نانوایی‌های بیشتری هستیم!!!
نادره ترکمانی: در عرضه خانگی شرایط خوبی برای دیده شدن «گورداله» فراهم شده/حق پخش «گورداله»، «آشغالهای دوست داشتنی» و تعدادی فیلم دیگر از سوی فارابی به سعید سعدی داده شد اما عدم صدور مجوز نمایش «آشغالها…» باعث شد سعدی تمام فیلمها را به فارابی بازگرداند!/رسانه‌فیلمسازان حاضر بود «گورداله» را پخش کند اما مدیران فارابی تضمین ۵۰۰ میلیونی خواستند!!!/فارابی پخش «گورداله» را به جبرئیل‌فیلم{شرکت متبوع اخوی شمقدری} داد/جبرئیل‌فیلم توان پخش فیلم را نداشت یعنی نه میتوانست سالن بگیرد و نه کار تبلیغی برایمان کرد/حتی پوسترهای «گورداله» را هم خودم توزیع کردم!/پخش کننده «گورداله» فقط خوشحال بود که پخش فیلمی را گرفته تا مجوز پخشش باطل نشود/به هنگام پخش «گورداله» با سینماهایی مواجه شدم که فقط در یک روز ۳۲۰ دانش آموز برای دیدن فیلم آمده بودند اما در آمار فروش همان روز، رقم صفر اعلام شده بود!!!/وقتی به بهمن مفید پیشنهاد صداپیشگی نقش «الاغ» در «گورداله» را دادم خوشحال شد و بالای ۸۰ درصد دیالوگها را بدون تکرار بیان کرد/به دنبال تولید سریال خانگی «خاله سوسکه» هستیم/سریال «خاله سوسکه» به صورت رئال تولید خواهد شد و در هر قسمت یک چهره مهمان سریال خواهد بود/شبکه خانگی در حیطه سریال سازی خیلی پیشروتر از تلویزیون است/حتی ماهواره‌بازترین مخاطبان ایرانی هم «عاشقانه» و «شهرزاد» را پی گرفته‌اند/هدف تلویزیون دیگر جلب مخاطب نیست و هدفش صرفا اجرای سیاستهای کلی سازمان است
مهناز افشار در گفتگو با bbc⇐هم به صداوسیما حمله کرد و هم به انتقاد از پایان بندی «عاشقانه» مشکلات مالی سریال، خودسانسوری و گریمهای اغراق آمیز بازیگران پرداخت
دیدگاه شما