کدخبر : 10281
پنج‌شنبه 18 نوامبر 2021 - 13:47
فاقددیدگاه

مدیر یک سامانه وی‌او‌دی اعلام کرد↵چرا عمده حمایت‌های دولت قبل معطوف به دو پلتفرم خاص بود؟/چطور این دو پلتفرم توانسته‌اند به تمکن مالی‌ برای تولید همزمان چند سریال برسند و سایر پلتفرم‌ها نتوانستند؟/مگر می‌شود بدون حمایت‌های خاص دولتی و شبه‌دولتی به سراغ تولید سریال‌هایی رفت که اغلب موفقیت تجاری چندانی هم ندارند؟؟/آیا بنا را بر این گذاشته‌اند که مابقی پلتفرم‌ها را نابود کنند؟

نمایش خانگی/حامد مظفری:  فعالیت در حوزه شبکه نمایش خانگی «VOD» بدون حمایت‌های دولتی کار سختی است. برای شروع کار سرمایه‌گذاری شخصی کردیم و در زمینه تولید محتوا برای ساخت سریال «ساخت ایران» مشارکت کردیم، اما برای ادامه راه واقعا با کسری بودجه مواجه شدیم.

سعید شهبازی، مدیر پلتفرم فیلم ناب موسسه تصویر ستاره هنر با بیان مطلب فوق به نمایش خانگی گفت: موفقیت در فعالیت‌های فرهنگی هنری نیازمند یک کار تبلیغاتی سنگین است و البته که هرچه کار پیش می‌رود، باید زیرساخت‌ها و نیروی انسانی توسعه پیدا کند. اما هر چه پیش رفتیم، ادامه فعالیت برای ما سخت شد.  در یکی دو سال اخیر با وجود شرایط سخت تورمی بر کشور، حمایت خاصی از ما نشد.

مدیر فیلم‌ناب افزود: عمده حمایت‌های مادی و معنوی معطوف به دو پلتفرم مشهور بود. با کم‌ شدن نقش وزارت فرهنگ و ارشاد در ارائه مجوزها و همچنین تصدی‌گری ساترا در بحث نظارت امیدوار بودیم که جنس حمایت‌ها از فضای رانتی خارج شود. اما شرایط خیلی پیچیده‌تر از این چیزی است که می‌بینید.

شهبازی گفت: برخی از این پلتفرم‌ها درحال برنامه‌ریزی برای تولید سریال هستند و قرار است هفته‌ای سه‌بار پخش سریال داشته باشند. اما واقعا سوال است که اینها چطور توانستند به چنین تمکن مالی‌ای برای تولید سریال برسند و سایر پلتفرم‌ها نتوانستند؟ مگر می‌شود بدون حمایت‌های خاص دولتی و شبه‌دولتی به سراغ تولید سریال‌هایی رفت که اغلب موفقیت تجاری چندانی هم ندارند؟؟ وقتی حمایت‌ها معطوف به یک یا دو پلتفرم شود، به‌طور طبیعی مابقی پلتفرم‌ها از رده خارج خواهند شد. وقتی مخاطب در همه تبلیغات‌ها اسم یکی دو پلتفرم را ببیند و تنوع سریال و اثر را هم در همین پلتفرم‌ها شاهد باشد، طبیعی است که بقیه از گردونه رقابت خارج خواهند شد.

سعید شهبازی تاکید کرد: فراموش نکنیم که پلتفرم‌ها فرصت‌های اشتغال‌زایی بسیاری را فراهم می‌کنند، به‌شرط اینکه انحصار در این بازار شکسته شود. بستر فعالیت این پلتفرم‌ها، شبکه اینترنتی ایران است که چند ده میلیون نفر کاربر فعال مجازی دارد و این بازار مخاطب درحال گسترش است. اما در فاصله دو سه سال اخیر و با آمدن موج کرونا و اقبال مردم به وی‌او‌دی‌ها، یک انحصار عجیب به‌وجود آمده و روزبه‌روز کار برای سایر پلتفرم‌ها سخت می‌شود.

مدیر فیلم‌ناب متذکر شد: این واقعیت غیرقابل انکاری است که دولت یا ارگان‌هایی خاص با حمایت مالی از دو پلتفرم‌، رقابت را برای سایر پلتفرم‌ها سخت کرد. مدیران دیگر پلتفرم‌ها که سوگلی دولت نبودند، نمی‌توانند از پس تورم و هزینه‌های سرسام‌آور تولید محتوا بربیایند. زمان را هم دارند از دست می‌دهند و محکوم به حذف و نابودی خواهند شد. آیا هدف نهایی این است که مابقی پلتفرم‌ها نابود شوند؟؟ انتظار ما این بود که عدالت در زمینه حمایت از تولید محتوا در وی‌اودی‌ها به‌وجود می‌آمد.

این مدیر وی‌او‌دی گفت: اگر قرار است وامی داده شود یا شرکتی تحت عنوان سرمایه‌گذاری با پلتفرم‌ها شراکت کند، برای همه این اتفاق رقم بخورد نه یک یا دو پلتفرم.  ما توقع زیادی نداشتیم و نداریم. می‌گوییم همان‌طور که کار یکی دو تا پلتفرم در وزارت ارشاد خوب پیش می‌رفت و الان در مجموعه ساترا خوب و سریع پیش می‌رود، برای ما هم به همان روال برخورد شود. این‌طور نباشد که انگار مابقی پلتفرم‌ها حضور ندارند.

Likesمدیر یک سامانه وی‌او‌دی اعلام کرد↵چرا عمده حمایت‌های دولت قبل معطوف به دو پلتفرم خاص بود؟/چطور این دو پلتفرم توانسته‌اند به تمکن مالی‌ برای تولید همزمان چند سریال برسند و سایر پلتفرم‌ها نتوانستند؟/مگر می‌شود بدون حمایت‌های خاص دولتی و شبه‌دولتی به سراغ تولید سریال‌هایی رفت که اغلب موفقیت تجاری چندانی هم ندارند؟؟/آیا بنا را بر این گذاشته‌اند که مابقی پلتفرم‌ها را نابود کنند؟(0)Dislikesمدیر یک سامانه وی‌او‌دی اعلام کرد↵چرا عمده حمایت‌های دولت قبل معطوف به دو پلتفرم خاص بود؟/چطور این دو پلتفرم توانسته‌اند به تمکن مالی‌ برای تولید همزمان چند سریال برسند و سایر پلتفرم‌ها نتوانستند؟/مگر می‌شود بدون حمایت‌های خاص دولتی و شبه‌دولتی به سراغ تولید سریال‌هایی رفت که اغلب موفقیت تجاری چندانی هم ندارند؟؟/آیا بنا را بر این گذاشته‌اند که مابقی پلتفرم‌ها را نابود کنند؟(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
ادامه افعال تخیلی در “جزیره۱۳”!+عکس
واکنش سازندگان “مارال” به ساترا: آیا صدور بیانیه همزمان با صدور مجوز پخش برای سریال‌ها امری بدیهی و متداول است؟ یا استثنائاً برای سریال “جیران” استثناء قائل شده؟/ وقتی آیفیک و هفت نفر از تهیه‌کنندگان سرشناس سینما و ازجمله تخت کشیان و چگینی، حکم به نفع “مارال” داده‌اند چرا نقض مالکیت فکری را “ادعا” می‌پندارید؟/مگر نه اینکه در ساترا واحدی با نام نظارت و پایش و حمایت حقوق مالکیت فکری برقرار گردیده، پس چرا ماجرای کپی‌برداری از “مارال”، را به طور جدی در این واحد پیگیری نمی‌کنید؟/ منظور شما از حکم قضایی چیست؟ یعنی رأی داوری صادره از هیئت داوران (آیفیک) و تایید شده در دادگاه عمومی صدر را ندیده‌اید؟/توسعه زیست بوم فرهنگی با سریال سرقتی، مانند ساخت مسجد در زمین غصبی نیست؟؟/با صدور اجرائیه دادگاه، حق صدور مجوز پخش “جیران” قبل از حذف شباهت‌ها با “مارال” را ندارید!/ ممانعت از تحقق کامل سرقت ادبی و نقض حقوق مالکیت فکری اولین آزمون جدی شما در این حوزه است!
قتل جوان اول داستان در راه ترکیه در “خسوف۱۴”+عکس
روایت تفصیلی مهرداد غفارزاده و وکیلش از اختلافات “مارال” و “جیران”↵فرهاد توحیدی طرح من را با هفت قسمت “جیران” مقایسه کرده و در آخر نوشت آن‌قدر این دو شبیه هم هستند که باید یکی از آنها ساخته شود!/سعید رجبی‌فروتن وقتی طرح مرا خواند گفت فاجعه رخ داده!!/آیفیک اقدام “جیران”سازان در خصوص ساخت سریالی با مضمون طرح سریال «…مارال» را برخلاف عرف فیلمسازی کشور و شئون حرفه‌ای تهیه‌کنندگی دانست!/بهمن حبشی رای آیفیک را نپذیرفت در حالی که عرف می‌گوید وقتی حقی در حال ضایع شدن است بهتر است رای صنف را بپذیری!/بعد از آیفیک، دستگاه قضا هم به نفع “…مارال” رای داد ولی باز هم ارشاد زیر بار تعلیق “جیران” نرفت!/بهمن حبشی به‌جای اجرای حکم قضایی، خواستار تعلیق “…مارال” شد!!/حبشی گفت  “جیران” دو میلیارد هزینه کرده و نمی‌شود این بودجه را نادیده گرفت!/سوال اینجاست که اگر ارشاد در همان زمان حکم قضایی را اجرا می‌کرد، خسارت چند برابر می‌شد؟/ما رای دادگاه داوری را داریم که لازم‌الاجراست و ساترا هم متولی این اجرا است!/ وقتی گفته شده شباهت‌های “جیران” با “مارال” باید دربیاید پس ساترا تکلیف دارد!/برای اتمام حجت به ساترا نامه زدیم و گفتیم اگر سریال پخش شود و شباهت وجود داشته باشد، شکایت کیفری می کنیم!!/اگر به کاری که سرقت ادبی دارد، مجوز بدهند شریک یا معاون جرم هستند و شکایت ما از همه عوامل موثر که باعث تکمیل عنصر مادی این جرم شدند خواهد بود!
چرا “جیران” عرضه نشد؟ پای شکایت غفارزاده در میان است؟
دیدگاه شما

*

code