واکنش عبدالله علیخانی به افزایش قیمت محصولات خانگی⇐وقتی قیمت مواد اولیه تولید dvd سه برابر و قیمت کاغذ چهار برابر می‌شود،  دیگر نمی‌توان جلوی افزایش قیمت را گرفت

عبدالله علیخانی

نمایش خانگی: قیمت بلیت سینماها به 15هزار تومان رسیده است و کمتر نگرانی به وجود آورده اما عرضه محصولات خانگی به قیمت 10هزار تومان، موجی از نگرانی را در دل رسانه های عمدتا سیاسی به وجود آورده است؛ رسانه هایی که بعضا کمترین اطلاعاتی درباره روند تولید محصول در شبکه خانگی ندارند و حتی به مقایسه رقم بلیت سینما با قیمت محصولات خانگی نمی‌پردازند.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» عبدالله علیخانی از تهیه کنندگان قدیمی سینمای ایران که مدتهاست در موسسه «پویافیلم» مشغول فعالیت است با منطقی خواندن افزایش قیمت محصولات خانگی در نتیجه افزایش قیمت ارز به «ایسنا» گفت: گران شدن مواد اولیه در کشور در همه ابعاد باعث مشکلاتی شده است و فقط بحث شبکه نمایش خانگی نیست.

او با تاکید بر اینکه تأثیر گران شدن DVD های شبکه نمایش خانگی در شهرستان‌ها بیشتر قابل مشاهده است توضیح داد: در شهرستان‌ها به دلیل آنکه میزان نظارت کمتر است، قاچاق کالا و وجود نسخه‌های غیرقانونی بیشتر است و درواقع کسی که اقدام به چاپ و تکثیر غیرقانونی این آثار می‌کند، فقط هزینه متریال اولیه را می‌دهند و سهم صاحب فیلم و خرج و مخارج دفاتر را ندارند. بنابراین هرچه این محصولات گران‌تر شود چون نظارتی در شهرستان‌ها وجود ندارد خلاف بیشتر خواهد شد.

این تهیه کننده ادامه داد: درست است که این افزایش قیمت زیاد بوده، اما این نکته از دید خریدار به نظر زیاد می‌آید اما اگر بخواهیم وارد جزئیات شویم متوجه می‌شویم که چه اتفاقی افتاده است. موادی که اینها استفاده می‌کردند در برخی موارد به سه برابر رسیده و در جایی هم به چهار برابر. از DVD  خام تا پالت‌ها و کاغذ و مقواهایی که استفاده می‌کنند به چندین برابر قیمت رسیده است. البته این گرانی، هم قاچاق را زیاد می‌کند و هم اینکه ممکن است این کالا را از سبد خانوارها خارج کنند. تعدادی هم به دنبال خرید نسخه‌های قاچاق این کالا می‌روند که هزینه کمتری را برای آنها دارد. مشتری هم بی توجه به قاچاق بودن کالا، آن را می‌خرند و متاسفانه توجه به حلال و حرام به ویژگی اخلاقی‌ای تبدیل شده که به تاریخ پیوسته است. اما در نهایت می‌توانم بگویم آنچه که در این مملکت گران می‌شود دیگر ارزان نخواهد شد. بنابر این بعید می‌دانم قیمت این نسخه‌های چاپ شده کمتر شود.

3 دیدگاه‌ها

  1. این مواد از خارج که نمیان درسته؟در واقع قبول هم دارید که کم کم به علت گرانی خرید فیلم خصوصا اصل بیش از پیش از سبد خرید خانوار حذف خواهد شد؟

  2. از وقتی 10 تومان شده من دیگه فقط دانلود میکنم. اولش حسه بدی داشتم ولی الان دیگه عادی شده دلم نمیاد دیگه پول بابت فیلم بدم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید