تعلیق؛ پیش‌روی نخستین پروژه مستقل فیلمسازی قم!!؟

روح الله حسینی

نمایش خانگی: شهر مذهبی قم تأثیر انکارناپذیری در وقوع انقلاب اسلامی و امتداد انقلاب داشته است اما فعالان فرهنگی-هنری این شهر هیچ گاه نتوانسته اند بخشی از امکاناتی را هم داشته باشند که برای فعالان پایتخت نشین یا فعالان شهری مذهبی همچون مشهد فراهم است.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» شاید برای همین بود که تولید اولین پروژه مستقل فیلمسازی قم با نام «هستی» مورد کنجکاوی قرار گرفت؛ پروژه‌ای که کاملا در بخش خصوصی و با حضور تیم تولید و بازیگرانی که بخش عمده آنها اصالتی قمی دارند جلوی دوربین رفت.(اینجا را بخوانید)

«هستی» به کارگردانی روح‌الله حسینی، جنون یک دختر جوان و از طبقه مرفه را در آستانه ازدواج روایت می‌کند و علیرغم تلاش تیم تولید برای ارائه محصولی استاندارد، بعد از گذشت بیشتر از 80 درصد فیلمبرداری، این پروژه از چند روز قبل معلق شد!

درباره دلایل تعلیق نخستین پروژه مستقل قم حرف و حدیث زیاد است؛ از سوژه حساسیت برانگیز که درباره دختری ساکن قم است تا اشارات اجتماعی درام که جغرافیای قم را دربرمی گیرد.

بخش عمده «هستی» در لوکیشنی ضبط شده که مالکان آن به دلایلی نامعلوم حاضر به امتداد قرارداد قبلی برای پایان کار نیستند! همین مسأله عاملی شده بر تعلیق پروژه!! آیا مالکان لوکیشن هم تحت تأثیر سوژه فیلم یا حواشی مرتبط با اشارات اجتماعی آن شده اند؟ معلوم نیست.

مشخص نیست که بر سر ضبط سکانسهای نهایی «هستی» چه خواهد آمد؟ آیا میان گروه تولید و مالکان لوکیشن توافق حاصل خواهد شد یا روح‌الله حسینی که علاوه بر کارگردانی، تهیه کنندگی فیلم را هم برعهده دارد مسیری جایگزین برای نهایی کردن کار انتخاب خواهد کرد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید