کدخبر : 1683
پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۷:۴۵
فاقددیدگاه

به همت تهیه‌کننده «مختارنامه»⇐داستان عشق ناصرالدین‌شاه به مارال در قالب یک سریال ۵۲ قسمتی به شبکه خانگی می‌آید

تهیه کننده سریال پرمخاطب «مختارنامه» قصد دارد سریال 52 قسمتی «آهوی من مارال» را به شبکه خانگی بیاورد.

نمایش خانگی: حمید غفارزاده کارگردانی که ساخت آثاری نظیر «گیرنده» و «دریا و ماهی پرنده» را در کارنامه دارد مشغول کار بر روی فیلمنامه سریالی تاریخی است که داستان عشق ناصرالدین شاه و دختری به نام «مارال» را روایت می‌کند و بناست برای شبکه خانگی تولید شود.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» این سریال «آهوی من مارال» نام دارد که محمود فلاح تهیه‌کننده سریال «مختارنامه» بناست تولید آن را به سرانجام برساند.

مهرداد غفارزاده با اعلام این خبر به «باشگاه خبرنگاران» گفت: تابستان سال گذشته طرح و ایده سریالی تاریخی – عاشقانه با نام «آهوی من مارال» را برای شبکه نمایش خانگی با محمود فلاح به عنوان تهیه‌کننده مطرح کردیم و یک گروه نویسندگی مشغول طراحی این پروژه ۵۲ قسمتی شدند.
وی افزود: من و اکبر روح به شکل مشترک نویسندگی این سریال را شروع کردیم، محمود فلاح نیز به عنوان تهیه‌کننده کارها را پیگیری می‌کند و هم اکنون مراحل میانی نگارش فیلمنامه را انجام می‌دهیم. مجموعه «آهوی من مارال» در دو فصل ساخته می‌شود؛ با سرمایه‌گذاران وارد مذاکره شدیم و امیدواریم پیش تولید آن را در فصل پاییز آغاز کنیم.
ماجراهای مارال و شاه هوسباز
داستان «آهوی من مارال» درباره ناصرالدين شاه است که در شکارگاه خود عاشق دختر زیبارویی به نام مارال می‌شود و دستور می‌دهد که مارال را از تبریز به قصر پادشاهی در تهران انتقال داده و مهیای ازدواج با شاه کنند. همزمان با این اتفاق نامزد مارال که جوان شاعرپیشه‌ای است و به تازگی از زندان آزاد شده از ماجرای مارال و شاه با خبر می‌شود. او به سمت تهران به راه می‌افتد تا نگذارد که مارال به قصر شاه برسد. شروع این سفر آغازگر داستان پرفراز و نشیبی است که فصل اول این سریال با عنوان آهوی من مارال را در بر می‌گیرد.
فصل اول «آهوی من مارال» در ۵۲ قسمت در حال نگارش است. گفتنی است فصل اول این سریال درباره حادث شدن عشق است و فصل دوم این سریال به زندگی مارال بعد از مرگ ناصرالدین شاه اختصاص دارد.
Likesبه همت تهیه‌کننده «مختارنامه»⇐داستان عشق ناصرالدین‌شاه به مارال در قالب یک سریال ۵۲ قسمتی به شبکه خانگی می‌آید(0)Dislikesبه همت تهیه‌کننده «مختارنامه»⇐داستان عشق ناصرالدین‌شاه به مارال در قالب یک سریال ۵۲ قسمتی به شبکه خانگی می‌آید(1)
image_print
امتیاز:
(0) (1)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
توقیف #جیران به‌خاطر ماجرای #مارال+تصویر دستور قضایی
مهرداد غفارزاده کارگردان “آهوی من مارال” در واکنش به پخش “جیران”↵پخش قسمت اول “جیران” معلوم‌ ساخت شباهت جدی با “مارال” دارد!/چرا دوستان کارشناس این شباهت‌ها را نادیده گرفته‌اند؟/باید بخش‌های مشابه کار، حذف می‌شد اما این اتفاق نیفتاده!/شکایت کیفری ما نسبت به “جیران” محفوظ است!/اگر به قانون و حق احترام نگذارند، با عواقب سختی مواجه خواهند شد!
واکنش سازندگان “مارال” به ساترا: آیا صدور بیانیه همزمان با صدور مجوز پخش برای سریال‌ها امری بدیهی و متداول است؟ یا استثنائاً برای سریال “جیران” استثناء قائل شده؟/ وقتی آیفیک و هفت نفر از تهیه‌کنندگان سرشناس سینما و ازجمله تخت کشیان و چگینی، حکم به نفع “مارال” داده‌اند چرا نقض مالکیت فکری را “ادعا” می‌پندارید؟/مگر نه اینکه در ساترا واحدی با نام نظارت و پایش و حمایت حقوق مالکیت فکری برقرار گردیده، پس چرا ماجرای کپی‌برداری از “مارال”، را به طور جدی در این واحد پیگیری نمی‌کنید؟/ منظور شما از حکم قضایی چیست؟ یعنی رأی داوری صادره از هیئت داوران (آیفیک) و تایید شده در دادگاه عمومی صدر را ندیده‌اید؟/توسعه زیست بوم فرهنگی با سریال سرقتی، مانند ساخت مسجد در زمین غصبی نیست؟؟/با صدور اجرائیه دادگاه، حق صدور مجوز پخش “جیران” قبل از حذف شباهت‌ها با “مارال” را ندارید!/ ممانعت از تحقق کامل سرقت ادبی و نقض حقوق مالکیت فکری اولین آزمون جدی شما در این حوزه است!
روایت تفصیلی مهرداد غفارزاده و وکیلش از اختلافات “مارال” و “جیران”↵فرهاد توحیدی طرح من را با هفت قسمت “جیران” مقایسه کرده و در آخر نوشت آن‌قدر این دو شبیه هم هستند که باید یکی از آنها ساخته شود!/سعید رجبی‌فروتن وقتی طرح مرا خواند گفت فاجعه رخ داده!!/آیفیک اقدام “جیران”سازان در خصوص ساخت سریالی با مضمون طرح سریال «…مارال» را برخلاف عرف فیلمسازی کشور و شئون حرفه‌ای تهیه‌کنندگی دانست!/بهمن حبشی رای آیفیک را نپذیرفت در حالی که عرف می‌گوید وقتی حقی در حال ضایع شدن است بهتر است رای صنف را بپذیری!/بعد از آیفیک، دستگاه قضا هم به نفع “…مارال” رای داد ولی باز هم ارشاد زیر بار تعلیق “جیران” نرفت!/بهمن حبشی به‌جای اجرای حکم قضایی، خواستار تعلیق “…مارال” شد!!/حبشی گفت  “جیران” دو میلیارد هزینه کرده و نمی‌شود این بودجه را نادیده گرفت!/سوال اینجاست که اگر ارشاد در همان زمان حکم قضایی را اجرا می‌کرد، خسارت چند برابر می‌شد؟/ما رای دادگاه داوری را داریم که لازم‌الاجراست و ساترا هم متولی این اجرا است!/ وقتی گفته شده شباهت‌های “جیران” با “مارال” باید دربیاید پس ساترا تکلیف دارد!/برای اتمام حجت به ساترا نامه زدیم و گفتیم اگر سریال پخش شود و شباهت وجود داشته باشد، شکایت کیفری می کنیم!!/اگر به کاری که سرقت ادبی دارد، مجوز بدهند شریک یا معاون جرم هستند و شکایت ما از همه عوامل موثر که باعث تکمیل عنصر مادی این جرم شدند خواهد بود!
شکایت از “جیران”فتحی در دستگاه قضا!/توقیف در کمین است؟!
دیدگاه شما