کدخبر : 4887
شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
فاقددیدگاه
بهاي بليت سينما 50درصد افزايش يافت اما بهاي دي.وي.دي فقط 20درصد!

بدون دریافت یک ریال سوبسید دولتی و علیرغم نوسانات ارز⇐در سال ۹۷ هم شبکه خانگي بيشتر از سينما هواي جيب مخاطب را دارد!!

نمايش خانگي: شرکتهاي عرضه کننده محصولات خانگي که در دو سال ۹۵ و ۹۶ قيمت محصولات خانگي را بر رقم ۵هزار تومان ثابت نگه داشته بودند از ابتداي ۹۷ افزايشي ۲۰درصدي بر محصول قرار داده و فيلمها و سريالها را با قيمت ۶هزار تومان به مخاطبان عرضه ميکنند.

به گزارش سايت خبري-تحليلي «نمايش خانگي» اين افزايش ۲۰ درصدي را در برابر افزايش قيمت ۵۰درصدي بليت سينماها در دو سال گذشته قرار دهيم که از ۱۰ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسيده بيش از هر چيز تعامل فعالان خانگي با مخاطبان است که رخ مي‌نمايد.

فعالان صنعت نمايش خانگي در همه اين سالها برخلاف فعالات سینما، کمترين سوبسيد دولتي را نداشته‌اند و از آن سو مدام هم مواجه بوده‌اند با فعاليت شبکه قاچاق محصولات که از پياده روها به فضاي مجازي شيوع پيدا کرده است. بوروکراسي نفسگير صدور مجوز براي محصولات خانگي که بر سر صدور مجوز يک روي جلد هم کلي زمان را تلف مي‌کند از ديگر موانع پيش روي شبکه خانگي بوده است.

با اين حال نمايش خانگي بيش از سينما هواي جيب مخاطب را دارد و چون فعالان اين صنعت دانسته‌اند نفس به نفس مخاطب است که امتداد حيات مي‌يابند پس سعي کرده‌اند حتي در سخت‌ترين شرايط اقتصادي باز هم محصولات را با ارقامي منطقي به مخاطب برسانند.

شايد خيليها ندانند بخش عمده مواد توليدي براي يک فيلم يا سريال خانگي از کاغذ جلد و اقلام تبليغي گرفته تا ديسکي که محصول بر روي آن رايت مي‌شود وارداتي است و در آشفته بازار بالا رفتن قيمت دلار معلوم است که هزينه‌هاي وارده به صنعت نمايش خانگي بيشتر هم ميشود. از آن سو در اين دو سال با افزايش دستمزد پرسنل اين حيطه روبرو بوده‌ايم که خود مي‌توانست دليلي باشد بر افزايش قيمت زودتر محصولات اما فعالان خانگي قيمت محصول را دو سال تمام ثابت نگه داشتند تا از ريزش مخاطب جلوگيري شود.

افزايش هزار توماني قيمت عرضه در سال۹۷ ناگريزتر از آن بود که بشود براي آن تمهيدي انديشيد. نه مسئولان سينمايي ارشاد و نه موسسه رسانه هاي تصويري در اين سالها کمترين حمايتي حتي در بخش توليد از شرکتهاي ويديورسانه فعال نداشته‌اند و نه به لحاظ بومي‌سازي مواد اوليه توليد محصولات خانگي، اوضاع روبراهي وجود داشته و تقريبا بخش عمده اقلام اوليه توليد وارداتي بوده و در دو سال گذشته افزايش قيمت صددرصدي را داشته اند.

در اين اوضاع و احوال اينکه در دو سال قيمت محصولات خانگي ثابت بماند و تازه در سال سوم هم فقط هزار تومان روي قيمت برود چندان ناعادلانه نيست. هست؟؟؟

Likesبدون دریافت یک ریال سوبسید دولتی و علیرغم نوسانات ارز⇐در سال ۹۷ هم شبکه خانگي بيشتر از سينما هواي جيب مخاطب را دارد!!(0)Dislikesبدون دریافت یک ریال سوبسید دولتی و علیرغم نوسانات ارز⇐در سال ۹۷ هم شبکه خانگي بيشتر از سينما هواي جيب مخاطب را دارد!!(0)
image_print
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما