گلایه یک تهیه‌کننده از بزخری سامانه‌های وی.او.دی

غلامرضا+آزادی+

نمایش خانگی/نیوشا روزبان: یک کارگردان-تهیه‌کننده سینما از رقم پایین خرید فیلمهای سینمایی توسط سامانه‌های ویدیوی درخواستی، انتقاد کرد.

غلامرضا آزادی کارگردان و تهیه‌کننده سینما به خبرگزاری مهر گفت: تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «طبقه یک و نیم» به کارگردانی نوید اسماعیلی را برعهده داشتم که هنوز برای دریافت پروانه نمایش آن اقدام نکرده‌ایم و باید دید کارگردان این فیلم چه برنامه‌ای دارد.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی از فیلم‌ها که نمی‌توانند نوبت اکران دریافت کنند، مجبور هستند به پلتفرم‌های اینترنتی فروخته شوند که این پلتفرم‌ها مبالغ ناچیزی را پرداخت می‌کنند که فکر می‌کنم نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان باشد. این در حالی است که تولید فیلم‌های سینمایی در کمترین حالت خود بیش از یک میلیارد تومان هزینه می‌برد. البته این را هم باید بگویم که معمولاً فیلم‌هایی که هنرپیشه‌های شناخته شده دارند، گران‌تر خریداری می‌شوند.

این تهیه‌کننده سینما با اشاره به اینکه موسسات دولتی وارد حوزه تولید فیلم شده‌اند و بودجه‌های بسیاری را برای فیلم‌های سینمایی در نظر می‌گیرند، توضیح داد: همین مساله سبب می‌شود که دستمزد بازیگران نیز افزایش پیدا می‌کند که این اتفاق برای فیلمسازان مستقل بسیار خطرناک است.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی در حال حاضر کمتر می‌تواند از هنرپیشه‌های درجه یک استفاده کند، چرا که هزینه دستمزدها بالا رفته است.

تهیه‌کننده فیلم «مرد نامرئی» ادامه داد: در گذشته اگر فیلم‌ها فروش چندان خوبی نداشت به موسسه رسانه‌های تصویری و یا ایرلاین‌های هوایی و تلویزیون فروخته می‌شد که بخشی از هزینه‌ای که برای فیلم شده بود، بازگردد، به عنوان مثال فیلم سینمایی «کاکلی» را به ۳ میلیون تومان ساختم، این فیلم در تهران ۵ میلیون تومان فروش داشت، این فیلم را تلویزیون به قیمت یک میلیون تومان خرید، رسانه‌های تصویری نیز این فیلم را ۲ میلیون تومان خریداری کرد. همه این‌ها سبب شد تا بازگشت سرمایه خوبی از این پروژه داشته باشیم. همین مساله باعث شد تا با خیال راحت فیلم بعدی خود را جلوی دوربین ببرم.

وی تاکید کرد: در واقع زمانی که فروش خوبی برای یک فیلم رقم می‌خورد کارگردان و تهیه کننده برای ساخت پروژه بعدی خود اقدام می‌کند، اما در حال حاضر به دلیل فروش‌های پایین، سرمایه‌گذاری برای تولید یک فیلم سینمایی تبدیل به ریسک شده است

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید