چرا رییس صنف نمایش خانگی، مدیریت باغ پرندگان را برعهده گرفته؟!

حمیدرضا نوروزی-باغ پرندگان

نمایش خانگی: در ماههای اخیر شبکه نمایش خانگی هم به واسطه عرضه سریالهایی همچون «عاشقانه» و «شهرزاد2» و هم به واسطه دردسرهایی که قاچاقچیان محصولات خانگی بخصوص در اینترنت ایجاد کرده اند با حواشی فراوانی روبرو بوده است.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» در کنار این حواشی حضور یک موسسه ویدیورسانه وابسته به یکی از ارگانهای ارزشی که هزینه بالایی را برای خرید رایت فیلمها صرف میکند و به نوعی موجب میشود موسسات خصوصی نتوانند در این بازار رقابت عادلانه ای داشته باشند مشکلات را دوچندان کرده است.

در این شرایط اصلی‌ترین انتظار باید از اتحادیه ویدیورسانه تنها صنف نمایش خانگی این باشد که در این حواشی ورود کرده و بکوشد با تصمیم گیریها به‌موقع لااقل بخشی از مشکلات را سامان دهد.

گسترش قاچاق در فضای مجازی و ارائه محصولات خانگی با قیمتهایی در حد رایگان از سوی سامانه های ویدیوی درخواستی و از آن سو ارقام عجیب و غریبی که یک موسسه وابسته به منابع عمومی برای خرید رایت محصولات میدهد موضوعاتیست که هر کدام از آنها برای تعدیل یا حتی حل کامل نیاز دارد به ورود قدرتمند صنف نمایش خانگی.

اما اتحادیه ویدیورسانه مدتهاست که هیچ واکنش صریحی حتی در حد یک بیانیه نیز در باب چنین مشکلاتی نداشته است؛ جالب اینجاست که حمیدرضا نوروزی رییس سالیان اتحادیه ویدیورسانه هم بیش از یک سال است درگیر مدیریت «باغ پرندگان»تهران شده است!!! نوروزی به عنوان بهره‌بردار باغ پرندگان چندین و چند بار درباره اتفاقاتی که در باغ پرندگان رخ داده سخن گفته ولی در ماههای اخیر کمترین واکنشی از وی درباره مشکلات فراوان ویدیورسانه نشنیده ایم.

این امر با انتقاد شرکتهای فعال نمایش خانگی مواجه شده و برخی از این شرکتها در تعامل با وزارت ارشاد به دنبال راه اندازی صنفی تازه هستند که واقعا یاری رسان آنها باشد.

6 دیدگاه‌ها

  1. اینجور قراردادهای واگذاری یه جور رانته. با هزینه بسیار کم اجاره دادن و درآمدش ميليونيه.

    • البته پشت قضیه یه آدم دیگه بوده به اسم دکتر ب. که ربطی به اون ب.معروف نداره اما طرف از آدمهای پشت پرده ايه که وصله به…

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید