کدخبر : 217
پنج‌شنبه 8 دسامبر 2016 - 13:11
فاقددیدگاه

واکنش شریک برند «شهرزاد» به بیانیه دست اندرکاران فصل دوم⇐مردم همچنان می‌خواهند بدانند بودجه سریال از کجا آمده؟

محمدهادی رضوی شریک برند سریال «شهرزاد» در واکنش به بیانیه هفت بندی دست اندرکاران «شهرزاد» یادداشتی را نگاشته و متذکر شده است: قانون و شرع می گوید که رضایت شریک برند برای تولید فصل دوم فراهم شود اما آیا فراهم شده؟ نه! اگر واقعا صداقت پیشه هستید بیایید و در نشستی رسانه ای شرکت کنید و تعیین تکلیف کنید درباره اصل سرمایه و بودجه ای که صرف سریال شده!

نمایش خانگی: میانه مهرماه امسال و با بازداشت محمد امامی تهیه کننده سریال “شهرزاد” و امتداد این بازداشت تا همین حالا مرتب بر حجم پرسشهای مخاطبان پیرامون چرایی این بازداشت افزوده شده است؛ به خصوص که از همان زمان بازداشت اخباری درباره ارتباطات میان این بازداشت با ماجرای فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان در رسانه ها منتشر شد.

به گزارش نمایش خانگی مدتی بعد از بازداشت هم گلایه های محمدهادی رضوی سرمایه گذار ۶۰ درصدی “شهرزاد” و شریک برند این سریال در رسانه ها منتشر شد؛ گلایه هایی که رضوی در آن به انتقاد از تولید فصل دوم سریال بدون رضایت وی پرداخته بود و البته از دست اندرکاران پروژه خواسته بود تا آزادی تهیه کننده “شهرزاد” تولید را متوقف کنند.

با این حال تولید فصل دوم سریال ادامه یافت و البته به موازات آن پرسشهای مخاطبان که می خواستند درباره چگونگی تأمین بودجه این سریال با وجود بازداشت تهیه کننده اش بدانند بیشتر و بیشتر شد تا روز گذشته که دست اندرکاران سریال بیانیه ای هفت بندی را به ظاهر در پاسخ به پرسشها منتشر کردند ولی اصلی ترین پرسشها که چگونگی تأمین منابع تولید سریال بوده و البته چگونگی تولید بدون رضایت یکی از شرکای برند، بی پاسخ ماند.(اینجا را بخوانید)

محمدهادی رضوی شریک برند سریال در واکنش به بیانیه هفت بندی دست اندرکاران “شهرزاد” یادداشتی را نگاشته و در اختیار سینماروزان قرار داده است؛ یادداشتی که اصلی ترین پرسش مخاطبان درباره سریال، کلیدواژه آن است.

⇓⇓⇓متن کامل یادداشت رضوی را بخوانید:

بیانیه دست اندرکاران “شهرزاد” مرا یاد رفتار فردی  می اندازد که در مشاعره شرکت می کند و در جواب مصراع ” تو نیکی می کن و در دجله انداز” می گوید: “فلانی در بیابان می دهد گاز”!!
ما می گوییم “شهرزاد” را تا تعیین وضعیت تهیه کننده متوقف کنید چون اصل قضیه به دلیل نارضایتی شریک برند که من باشم، حلال نیست آن وقت دوستان بیانیه می دهند که تابع قانون هستند و توجیه می کنند که در جهت استقبال وسیع مخاطبان این کار را می کنند.

دوستان گویا حواس شان نیست که در ماههای اخیر مرتب با مخاطبانی روبرو بوده ایم که خواستار تعیین تکلیف درباره بودجه سریال بوده اند که از کجا آمده و می خواهند بدانند مالکیت کار برای کیست؟ و با چه اجازه و رضایتی کار دارد انجام می شود؟ از احترام به اذهان آزاده و اخلاق محور سخن می گویید اما با فرافکنی پاسخ مهمترین پرسش مخاطبان را نمی دهید!

قانون و شرع می گوید که رضایت شریک برند برای تولید فصل دوم فراهم شود اما آیا فراهم شده؟ نه! اگر واقعا صداقت پیشه هستید بیایید و در نشستی رسانه ای شرکت کنید و تعیین تکلیف کنید درباره اصل سرمایه و بودجه ای که صرف سریال شده! و بگویید چرا بدون رضایت شریک برند در حال تولید فصل دوم هستید؟ این نمی شود که بدون رضایت شریک ۵۰ درصدی یک خانه، در آن زندگی کنیم و بعد بگوییم تابع قانون هستیم.

همچنان اعتقاد دارم که فعل رخ داده حرام است اما دوستان می گویند باید تابع قانون باشیم و پیش داوری نکنیم. حکایت همان حکایت شرکت کننده کُندذهن مشاعره است که برایش مصراعی از سعدی می خوانند و او با مصراعی من درآوردی جواب می دهد و البته اسباب خنده و حیرت را موجب می شود…

Likesواکنش شریک برند «شهرزاد» به بیانیه دست اندرکاران فصل دوم⇐مردم همچنان می‌خواهند بدانند بودجه سریال از کجا آمده؟(0)Dislikesواکنش شریک برند «شهرزاد» به بیانیه دست اندرکاران فصل دوم⇐مردم همچنان می‌خواهند بدانند بودجه سریال از کجا آمده؟(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
پیوند کوتاه:
https://www.namayeshkhanegi.ir/?p=217
مطالب مرتبط
روایت تفصیلی مهرداد غفارزاده و وکیلش از اختلافات “مارال” و “جیران”↵فرهاد توحیدی طرح من را با هفت قسمت “جیران” مقایسه کرده و در آخر نوشت آن‌قدر این دو شبیه هم هستند که باید یکی از آنها ساخته شود!/سعید رجبی‌فروتن وقتی طرح مرا خواند گفت فاجعه رخ داده!!/آیفیک اقدام “جیران”سازان در خصوص ساخت سریالی با مضمون طرح سریال «…مارال» را برخلاف عرف فیلمسازی کشور و شئون حرفه‌ای تهیه‌کنندگی دانست!/بهمن حبشی رای آیفیک را نپذیرفت در حالی که عرف می‌گوید وقتی حقی در حال ضایع شدن است بهتر است رای صنف را بپذیری!/بعد از آیفیک، دستگاه قضا هم به نفع “…مارال” رای داد ولی باز هم ارشاد زیر بار تعلیق “جیران” نرفت!/بهمن حبشی به‌جای اجرای حکم قضایی، خواستار تعلیق “…مارال” شد!!/حبشی گفت  “جیران” دو میلیارد هزینه کرده و نمی‌شود این بودجه را نادیده گرفت!/سوال اینجاست که اگر ارشاد در همان زمان حکم قضایی را اجرا می‌کرد، خسارت چند برابر می‌شد؟/ما رای دادگاه داوری را داریم که لازم‌الاجراست و ساترا هم متولی این اجرا است!/ وقتی گفته شده شباهت‌های “جیران” با “مارال” باید دربیاید پس ساترا تکلیف دارد!/برای اتمام حجت به ساترا نامه زدیم و گفتیم اگر سریال پخش شود و شباهت وجود داشته باشد، شکایت کیفری می کنیم!!/اگر به کاری که سرقت ادبی دارد، مجوز بدهند شریک یا معاون جرم هستند و شکایت ما از همه عوامل موثر که باعث تکمیل عنصر مادی این جرم شدند خواهد بود!
چرا “جیران” عرضه نشد؟ پای شکایت غفارزاده در میان است؟
سوگلی ناصرالدین‌شاه، مدعی پیدا کرد/آقای حسن فتحی! این ایده، مال من است
پیش به سوی یک یک کمدی-حرمسرایی؟؟/ بهرام رادان شد ناصرالدین‌شاه سریال تازه حسن فتحی!/بابک حمیدیان، ملیجک است و شبنم مقدمی، مهدعلیا و بازیگر جیران هم…
حسن فتحی در نخستین گفتگو بعد از محکومیت سرمایه گذار “شهرزاد” اظهار داشت⇐قلم رکاب نداد و تولید “كنتس سلما” منتفی شد!/به همراه نغمه ثمینی بر روی طرحی از “هزار و یک شب” کار میکنیم!/صداوسیما دست از عناد با شبکه خانگی بردارد/چرا اجازه تولید سریالهای خانگی در شهرک غزالی را نمیدهند؟؟؟
دیدگاه شما

*

code