همزمان با اکران صورت گرفت⇐امتداد گمانه‌زنی درباره خرید رایت ویدیویی «گشت2» توسط موسسه وابسته به حوزه هنری

گشت2

نمایش خانگی: اکران نوروزی قسمت دوم کمدی «گشت ارشاد» در شرایطی آغاز شده که به‌مانند یک ماه پیش از اکران فیلم همچنان گمانه‌ها درباره خرید رایت خانگی فیلم توسط موسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به حوزه وجود دارد.

کمتر از یک ماه قبل سعید خندق‌آبادی مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره در گفتگو با سایت خبری- تحلیلی «نمایش خانگی» خرید رایت خانگی این فیلم را تکذیب کرد(اینجا را بخوانید) اما اکران «گشت2» در گروه سینمایی استقلال و با همراهی مدیران حوزه هنری برای اکران فیلم در سینماهای تحت مالکیت حوزه هنری، مجددا اسباب گمانه زنی را فراهم کرد.

در یکی از تازه ترین گمانه زنی ها یک رسانه سینمایی مستقل به نام «سینماروزان» در گزارشی به طرح این پرسش پرداخته که آیا مالکیت رایت خانگی «گشت2» به حوزه هنری رسیده است و آیا اخبار این خرید رایت بعد از عرضه نسخه خانگی آشکار خواهد شد؟

متن این گزارش را بخوانید:

هرچند شورای صنفی نمایش به دلایل مختلف که شاید اصلی ترین آن واهمه از واکنشهای افراطی به قسمت دوم کمدی «گشت ارشاد» است اعلام رسمی نام این فیلم به عنوان یکی از گزینه های اکران نوروزی را به آخرین جلسه سال ۹۵ شورا موکول کرد اما دست اندرکاران تولید این فیلم از مدتها پیش تبلیغات فیلم خود را آغاز کرده بودند و حتی سفارشهای خرید روی جلد نوروزی برخی ماهنامه های سینمایی بعضا روشنفکرنما را هم مدتها قبل قطعی کردند.

 نکته اصلی درباره اکران قسمت دوم «گشت ارشاد» نه فقط روی پرده رفتن آن در نوروز بلکه انتخاب گروه سینمایی استقلال برای این اکران است.

سینما استقلال از سینماهای مهم حوزه هنری است و در همه این سالها کوشیده شده آثاری که به اصطلاح ارزشی قلمداد می‌شوند در این گروه سینمایی روی پرده برود اما حالا با تصویب اکران «گشت۲» در این گروه ناگفته پیداست که برخلاف توقیف قسمت اول «گشت ارشاد» توسط حوزه هنری، این نهاد این بار چراغ سبز خود را برای اکران «گشت۲» در سینماهایش نشان داده است.

جالب است که چهار سال پیش از این و در زمان توقیف «گشت ارشاد» توسط حوزه هنری که بسیاری آن را برآمده از تقابل سینماگران سنگرگرفته در حوزه با سازمان سینمایی وقت دانستند، همایون اسعدیان در میان فیلمسازانی قرار داشت که با حمایت حوزه هنری فیلم تولید کرده و حالا در زمان اکران بی دغدغه «گشت۲» در سینماهای حوزه، اسعدیان رییس شورای صنفی نمایش است!!!

اکران «گشت۲» بدون ممانعت حوزه می‌تواند این ظن را پیش‌رو بگذارد که شنیده‌های مربوط به خرید رایت ویدیویی این فیلم توسط موسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به حوزه هنری هم جدی باشد.

در هفته های اخیر مدام شنیده هایی طرح شده درباره اینکه رایت ویدیویی «گشت۲» با رقمی میلیاردی توسط این موسسه ویدیورسانه وابسته به حوزه هنری خریداری شده است اما مدیران این موسسه این مسأله را تأیید نکرده اند.

آیا بناست ماجرای خرید رایت ویدیویی هم به مانند اکران در آخرین لحظات و بعد از عرضه شدن فیلم در شبکه خانگی عیان شود؟؟!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید