غیبت مشکوک فیلم دوجنسیتی اکبر عبدی در جشنواره؟

زینب سعادت+شمایلی از اکبر عبدی و پوریا پورسرخ در
زینب سعادت+شمایلی از اکبر عبدی و پوریا پورسرخ در "جنس لطیف"

نمایش خانگی: عدم حضور فیلم تازه اکبر عبدی در فهرست متقاضیان جشنواره سی و نهم فجر سوال‌برانگیز شده. مجری طرح این فیلم درباره این عدم حضور توضیحاتی داده است.

“جنس لطیف” نام تازه‌ترین فیلم اکبر عبدی است که در گونه کمدی-ماجرایی تولید شده و به لحاظ داستانی نیز روایتی پرفراز و نشیب از تغییر جنسیتی تبهکارانه را ارائه می‌دهد.

زینب سعادت مجری طرح و سرمایه‌گذار اصلی “جنس لطیف” در چرایی عدم حضور فیلم در جشنواره بیان داشت: فیلم از منظر فنی مشکلی ندارد و تقریبا نسخه‌ ابتدایی فیلم هم آماده بود ولی ترجیح دادیم به جای جشنواره، فیلم را برای اکران گسترده آماده کنیم.

سعادت درباره اینکه آیا عدم تقاضا برای جشنواره جهت پیشگیری از اعمال ممیزی احتمالیست، گفت: اتفاقا برخلاف بسیاری از آثار متقاضی جشنواره امسال، “جنس لطیف” با پروانه ساخت سینمایی تولید شده و به نظر می‌رسد برای دریافت پروانه نمایش هم مشکلی نداشته باشد ولی چون کلا کمدی ژانر مخاطب عام است ترجیح دادیم در جشنواره نباشیم.

مجری طرح “جنس لطیف” درباره گمانه‌زنی رسانه‌ها پیرامون کاراکتر مناقشه‌ساز اکبر عبدی در این فیلم گفت: این، اولین بار نیست که اکبر عبدی، در قالب یک زن ظاهر شده ولی وجهه ماجراجویانه فیلم، آن را از نمونه‌هایی مثل “آدم برفی” یا “خوابم می‌آد” و “خوابزده‌ها” جدا می‌کند و به نظرم در گونه کمدی-ماجرایی که یک ژانر پرطرفدار در سینمای جهان است، تجربه خوبی صورت گرفته است.

زینب سعادت با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت کمدی‌های حاضر در جشنواره بیان داشت: در جشنواره امسال کمدیهایی نظیر “شیشلیک” و “چپ راست” حاضرند که امیدوارم به غیر از توجه مخاطبان با اقبال هیات داوران هم روبرو شوند تا مسیری تازه باز شود جهت محک کمدی در این جشنواره.

مجری طرح “جنس لطیف” درباره برنامه‌ها برای اکران این کمدی کنجکاوی‌برانگیز گفت: سعی می‌کنیم باطمانینه و بدون عجله کارهای صداگذاری و ساخت موسیقی را انجام دهیم تا انشاءالله بهترین ورسیون این کمدی را برای اکران سراسری آماده کنیم.

سعادت تاکید کرد: بیننده ایرانی همواره از کمدی‌های داستانگوی پرپیچ و خم استقبال کرده‌ و “جنس لطیف” نیز در زمره چنین کمدی‌هایی است و طوری دراماتیزه شده که می‌تواند یک اتفاق استاندارد در سینمای کمدی ایران باشد.

گفتنی است، کمدی “جنس لطیف” با حضور متفاوت اکبر عبدی به کارگردانی محسن آقاخان و تهیه‌کنندگی غلامرضا گمرکی ساخته شده است. پوریا پورسرخ، گیتی قاسمی، نگار عابدی، ژاکلین آواره، مهدی دانایی، المیرا عبدی، اکبر اصفهانی و زینب سعادت در این فیلم ایفای نقش داشته‌اند. مدیر فیلمبرداری فرشاد خالقی بوده و مجری طرح و سرمایه گذار پروژه، زینب سعادت بوده است.

زینب سعادت+شمایلی از اکبر عبدی و پوریا پورسرخ در "جنس لطیف"
زینب سعادت+شمایلی از اکبر عبدی و پوریا پورسرخ در “جنس لطیف”

3 دیدگاه‌ها

  1. زمان عرضه جنس لطیف
    توی فیلیمو و نماوا کیه؟؟
    اطلاعرسانی کنید
    عاشق زنونگی عبدی ام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید