عامل تعطیلی «تاینی موویز» شناسایی شد⇔آیا امکان قانونی شدن «تاینی موویز» وجود ندارد؟

تاینی موویز

نمایش خانگی: بالاخره یک ماه و اندی بعد از تعطیلی سامانه غیرمجاز «تاینی موویز» که در کنار عرضه نسخه‌های زیرنویس به دوبله و عرضه نسخه‌های دوبله شده آثار مطرح خارجی هم می پرداخت عامل اصلی این تعطیلی شناسایی شد.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری در میانه آبان و در حاشیه امحاء 5 میلیون لوح فشرده غیرمجاز، کمیته صیانت از محصولات فرهنگی را عامل تعطیلی این سامانه دانست.

مهدی یزدانی با اشاره به اينكه ستاد صيانت از محصولات فرهنگي- هنري، مرجع شكايت از سايت تايني موويز بوده است گفت: ستاد صيانت با تكثير و عرضه غيرمجاز آثار سينمايي و سمعي و بصري، چه به صورت فيزيكي و چه در فضاي مجازي، با همكاري پليس فتا و قوه قضائيه با هرگونه عرضه غيرقانوني محصولات فرهنگي برخورد مي‌كند. شکایت از سامانه مذکور هم به خاطر شکایت ستاد صیانت بود.

اینکه ستاد صیانت از محصولات فرهنگی-هنری، برای احقاق حق تولیدکنندگان هم که شده در کنار پیگیری قاچاقچیان میدانی، قاچاقچیان مجازی را هم از میدان به در کند فی نفسه اتفاق مثبتی است.

اما پرسشی هم پیش‌روی مخاطبان سامانه‌هایی مانند «تاینی موویز» وجود دارد و آن هم اینکه آیا امکان این وجود نداشت شرایط را برای قانونی شدن فعالیت چنین سامانه هایی فراهم کرد؟ یعنی در کنار تعلیق فعالیتها به خاطر غیرمجاز بودن از آنها خواست که اگر علاقه به فعالیت در بازار ویدیوی درخواستی داخلی دارند با کسب مجوز از موسسه رسانه های تصویری فعالیت خود را پیش ببرند؟

2 دیدگاه‌ها

  1. کمیته صیانت از آثار فرهنگی باید بره سایتهایی که فیلمهای ایرانی رو مجانی برا دانلود قرار میدن شکایت کنه . و از کانالهای ماهواره ای که فیلمهای ایرانی نیومده فوری نمایشش میدن شکایت کنه .
    تاینی بیچاره که فقط فیلم خارجی می ذاشت !!!!

  2. سلام
    امثال تاینی، دهها سایت وجود داره که همه شون هم از تاینی کپی کردم و حتی در این آشفته بازار، چند سایت دیگه پررو پررو دارن از اسم تاینی موویز استفاده می کنن و می نویسن این سایت مستقل است خخخخخ، پس چرا فقط این سایت رو بستن؟ تازه تاینی که اصلا” فیلم ایرانی نمیذاشت. چه صیانتی، چه کشکی؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید