خرید رایت خانگی «هزارپا» با قیمتی نجومی توسط موسسه وابسته به حوزه؟⇐مدیرعامل موسسه تکذیب کرد!

هزارپا

نمایش خانگی: بعد از شایعات مربوط به خرید میلیاردی رایت خانگی «گشت2» توسط موسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به حوزه هنری و البته تکذیب آن توسط مدیر این موسسه، اخیرا شایعه شده که رایت خانگی کمدی «هزارپا» که گلرنگ‌رسانه از شرکای اصلی تولید آن بوده نیز با رقمی میلیاردی توسط این موسسه خریداری شده است با این حال مدیرعامل این موسسه همچنان در حال تکذیب است.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» سعید خندق‌آبادی مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره درباره فعالیت این موسسه در «سینمادو» توضیح داد: اساس تاسیس این موسسه این بوده که فیلم‌هایی که با اهداف و منش حوزه هنری همسو است خریداری و از آنها در شبکه نمایش خانگی حمایت کنیم؛ مثل فیلم‌های ارزشی. به جرأت می‌توان گفت اکثر آثاری که درباره دفاع مقدس است توسط موسسه ما خریداری شده است.

او در خصوص اینکه می‌گویند موسسه هنرهای تصویری سوره قیمت رایت‌ها را بالا برده است و برخی فیلمها مانند «گشت2» و «هزارپا» را با قیمتهای میلیاردی پیش خرید کرده، تصریح کرد: بالا بردن قیمت رایت با خرید فیلم «گشت2» با قیمت یک میلیارد و 400 میلیون تومان یک اتهام است و واقعی نیست. اگر واقعی بود پس چرا دیگر فیلم‌های پرفروش سمت ما نیامده‌اند و از بین این فیلم‌های پرفروش تنها دو فیلم سهم ما شده است؟ این موضوع نشان می‌دهد که این حرف یک اتهام است و اگر ما آثار را به قیمت بالا می‌خریدیم قطعا بقیه صاحبان آثار هم سراغ ما می‌آمدند.

مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره درباره خرید آثاری چون «قلب سفید قاصدک» که کم فروشترین محصولات سینمایی هستند نیز تأکید کرد: وقتی فیلم در سینما نمی‌فروشد، تهیه‌کننده با محاسبه میزان فروش سینما، تفاوت هزینه‌ای را که کرده به دست می‌آورد و می‌خواهد آن را با فروش ویدئویی جبران کند. برای همین است که قیمت رایت ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

خندق‌آبادی تصریح کرد: این موسسه صرفا دنبال منافع شخصی و سود نیست و دوست دارد از فیلمها حمایت کند. ما سعی می‌کنیم طوری عمل کنیم که این دوستان کمتر زیان کنند یا زیان نکنند و به سرمایه اولیه شان برسند.

او با اشاره به قاچاق فیلم‌ها ادامه داد: گله‌ای که از وزارت ارشاد داریم این است که دوستان از موسسات نمایش خانگی حمایت نمی‌کنند و به محض اینکه فیلمی وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود کپی آن هم به بازار می‌آید. متأسفانه اقدامی که در زمینه قاچاق ملموس باشد و ما نتیجه آن را حس کنیم، صورت نگرفته است.

مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره در پایان گفت: سایت‌های غیرمجازی هستند که به صورت رایگان دانلود این فیلمها را می گذارند و به فروش ما لطمه زیادی می‌زنند. ما در سال 25 تا 30 فیلم با هزینه‌های بسیار بالا می‌خریم و توقع این است که در این زمینه ها از ما حمایت صورت بگیرد.

یک دیدگاه

  1. آره شما که حتمن فقط می خواید از فیلمها حمایت کنید و بفکر سود خود نیستید !!!!! پس چرا بر خلاف بقیه سایتها به همکاران فروش 20 درصد میدید و تا فروششون به 50 تومن نرسه تسویه نمی کنید ؟؟؟؟؟ در صورتیکه موسسات دیگه 30 درصد به همکار فروش میدن و با موجودی 10 تومن تسویه می کنن !!!!!! این یعنی شما صد درصد به فکر سود خودتونید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید