کدخبر : 9418
دوشنبه 12 آوریل 2021 - 16:58
فاقددیدگاه

حرف حساب یک کارگردان: با جریمه ۵۰۰هزار تومانی نمی‌توان به جنگ قاچاق مجازی رفت!

نمایش خانگی/علیرضا مرادی: با وجود همه هشدارها درباره آسیب‌های سوء قاچاق مجازی ولی همچنان روالی جدی برای مقابله با قاچاق آنلاین وجود ندارد.

محمدهادی کریمی کارگردان و نویسنده سینما با انتقاد از قاچاق مجازی به خبرگزاری ایرنا گفت: اکران آنلاین در کنار فواید، البته مشکلات خاص خود را دارد و عمده آن قاچاق است.

کریمی که با “پسرکشی” اکران آنلاین موفقی را تجربه کرده بود، ادامه داد: مبارزه با قاچاق عزم جدی و ملی می‌خواهد که در راس آن پذیرش یا تصویب قانون کپی رایت یا همان حقوق مولف و مصنف و بعد هم تناسبی بین جزا و جرم است.

کارگردان “برف روی شیروانی داغ” و “کمدی انسانی” تاکید کرد: جزای قاچاق یا هک کردن یک سایت و برداشتن فیلم نباید پانصد هزارتومان مثلا باشد که همین حدود هاست. 

این نویسنده و کارگردان تاکید کرد: با قوانین دهه شصت که سهل است؛ انگار با قوانین دهه سی داریم به جنگ قاچاق می‌رویم. البته عزمی برای رونق شبکه آنلاین وجود ندارد زیرا متاسفانه این طرز تلقی وجود دارد که پلت‌فرم‌ها رقیب صداوسیما هستند.

Likesحرف حساب یک کارگردان: با جریمه ۵۰۰هزار تومانی نمی‌توان به جنگ قاچاق مجازی رفت!(0)Dislikesحرف حساب یک کارگردان: با جریمه ۵۰۰هزار تومانی نمی‌توان به جنگ قاچاق مجازی رفت!(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code