اختلاف با سرمایه‌گزاران منجر شد⇐حذف مهدی گلستانه از تهیه‌کنندگی «عاشقانه»/توقیف نسخه‌های VOD سریال!!!

عاشقانه

نمایش خانگی: ظهور ناگهانی نام هومن کبیری به عنوان تهیه کننده در کنار نام مهدی گلستانه در پوسترهای قسمت ششم سریال «عاشقانه» موجب شد که در گزارشهای روزهای گذشته درباره مشکلات مالی سرمایه گذاران سریال و البته استمداد از کبیری که پیشتر جانشین تهیه کننده محمد امامی در «شاهگوش» بوده بنویسیم.(اینجا و اینجا را بخوانید)

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» حالا هم رییس انجمن تازه تأسیس VOD و IPTV به صورت کاملا صریح به اختلافات پیش آمده میان سرمایه گذاران «عاشقانه» و مهدی گلستانه اشاره کرده و ادعا نموده که به دلیل خلع گلستانه از تولید کار توسط سرمایه گذاران، اجازه انتشار نسخه های VOD سریال هم از آنها گرفته شده است.

محمد صراف رییس انجمن صنفی VOD و IPTV درباره‌ روند عقد قرارداد قانونی انتشار نسخه‌ VOD سریال «عاشقانه» گفت: ‌دو سال است که سامانه‌های قانونی پخش VOD از وزارت ارشاد و سازمان صدا و سیما مجوز گرفته‌اند و مشغول به کار هستند. همه محتوای روی این سامانه‌های قانونی است و طبق قراردادی منتشر شده است. قرارداد پخش نسخه‌ V.O.D سریال «عاشقانه» هم در همین مسیر شکل گرفت. آن‌ هم در شرایطی که سایت‌‌های غیرقانونی هر‌روز هزاران فیلم را بدون یک مجوز در معرض دانلود غیرقانونی قرار می‌دهند. ما در این شرایط سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و پول به سینما و شبکه‌ نمایش خانگی تزریق می‌کنیم و آثار را از صاحبان آثار خریداری می‌کنیم.

محمد صراف درباره‌ جزییات قرارداد پخش نسخه‌ VOD گفت:‌ ما در شرایطی که توضیح دادم با تهیه‌کننده سریال قراردادی منعقد کردیم. طبق این قرارداد آقای گلستانه (تهیه‌کننده سابق) طبق قراردادی که با آقای نادری به عنوان سرمایه‌گذار داشت، ‌می‌توانست نسخه وی.‌او.‌دی سریال را به سامانه‌‌های قانونی بفروشد. بر اساس همین قرارداد هم قراردادهایی با پنج شرکت دارای مجوز منعقد شد و تمامی مبالغ نیز پرداخت گردید و تسویه شد.

محمد صراف در ادامه از دستور قضایی توقیف انتشار نسخه‌ VOD سریال «عاشقانه» در سامانه‌های قانونی خبر داد و گفت: در حال حاضر آقای گلستانه از تهیه‌کنندگی سریال خلع شده و ماجرا به نقطه‌ای رسیده که دوستان به دادسرا رفته‌اند و دادسرا دستور توقیف نسخه‌ VOD در سایت‌های قانونی را به سازمان سینمایی داده‌اند. ما این دستور بازپرس محترم جناب آقای قاسم‌زاده را با احترام پذیرفتیم و امروز (چهارشنبه ششم اردیبهشت) محتوای قسمت جدید سریال روی سامانه‌های قانونی VOD بارگذاری نشده است. اما انتظار داشتیم دادستانی محترم از ما هم به عنوان طرفی که در این حوزه ۲۰ برابر تولید سریال «عاشقانه» سرمایه گذاشتیم و به طور قانونی فعال هستیم، دعوت کند تا شرایط‌‌مان را توضیح دهیم. ما در شرایطی داریم کار می‌کنیم که سایت‌‌های غیرقانونی تمام محتوای کشور را با بدون پرداخت یک ریال در معرض دانلود غیرقانونی قرار می‌دهند. ما انتظار داشتیم آقای دکتر ابطحی به عنوان متولی VOD و دبیر کمیته صیانت از آثار نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت جدی خود را از این صنعت نوپا و قانونی مبذول می کردند و دستور توقیف نسخه‌های DVD را می دادند. چرا که زمانی که نسخه‌های DVD به بازار می‌آید، کمتر از یک ساعت در تمامی سایت های غیر قانونی بارگذاری می‌شوند و کاربران می توانند آن را دانلود کنند. یعنی امروز که ما نتوانستیم قسمت جدید سریال «عاشقانه» را بارگذاری کنیم خسارت بسیار زیادی متحمل شدیم در صورتی که سایت‌‌های غیرقانونی فعال هستند. این در حالیست که شایعاتی مطرح شده است که سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده جدید با سایت‌های بدون مجوز قرار‌داد بستند و در اختیار کاربران قرار داده‌اند. سرمایه های بسیار و زحمات فراوانی کشیده شده است که کاربران به دانلود قانونی آثار رو بیاورند.

رییس انجمن صنفی VOD و IPTV تاکید کرد: با ورود رییس سازمان سینمایی و مدیرعامل موسسه‌ رسانه‌های تصویری به این مسئله این موضوع قابل حل و فصل است. اما تا هم اکنون هیچ اقدامی از سوی این عزیران را شاهد نبوده‌ایم. چون مشترکین ما امروز منتظر امکان دانلود نسخه‌ قانونی قسمت ششم سریال «عاشقانه» بودند و امکان این اتفاق وجود نداشت. چراکه ما خود را متعهد به قوانین کشور می‌دانیم و دستور قضایی را با کمال احترام نیز اجرا کردیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید