کدخبر : 4422
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
فاقددیدگاه

تهیه‌کننده «شهرزاد» با «خوک» به بخش مسابقه جشنواره برلین راه پیدا کرد!⇔فیلمی درباره درگیری یک سینماگر با پرونده‌ای جنایی! پیرنگ فیلم شباهت‌هایی دارد با «لبه پرتگاه»بیضایی!!!

نمایش خانگی: محمد امامی تهیه کننده «شهرزاد» که امسال با آثاری همچون «مصادره»، «مغزهای کوچک زنگ زده» و «بمب» رقیب اصلی سازمان هنری-رسانه ای اوج در جشنواره فیلم فجر است به جشنواره برلین راه پیدا کرد.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» محمد امامی با فیلم «خوک»مانی حقیقی به بخش مسابقه جشنواره برلین راه پیدا کرده است.

«خوک» که نقش اصلیش را حسن معجونی بازی میکند داستان یک سینماگر شکست خورده را روایت میکند که درگیر یک پرونده قتل میشود. هرچند «خوک» یک کمدی است اما شباهتهایی دارد با تریلر جنایی «لبه پرتگاه»بهرام بیضایی که بنا بود در میانه دهه هشتاد تولید شود اما به دلیل اختلافات بیضایی با حمید اعتباریان تهیه کننده به جایی نرسید.

در «لبه پرتگاه» این یک بازیگر زن شناخته شده به نام «پروا نیازی» بود که در یک ظاهرسازی تمام عیار متهم به قتل می‌شد و در «خوک» یک کارگردان مرد شناخته شده به نام «حسن» است که متهم به قتل می شود!

«حسن» در «خوک» متهم است به قتل سریالی یک گروه از کارگردانان سرشناس سینما(!!) و «پروا نیازی» در «لبه پرتگاه» متهم است به قتل جسدی که در صندوق عقب خودروی گروه تولید فیلم یافت شده است!!!

لیلا حاتمی، لیلی رشیدی، پری ناز ایزدیار، سیامک انصاری، علی باقری، مینا جعفرزاده، آیناز آذرهوش و رضا یزدانی، بیوک میرزایی، سهیلا رضوی و علی مصفا دیگر بازیگران «خوک» هستند؛ فیلمی که در جشنواره امسال فجر هم حاضر نیست و باید منتظر زمان اکران آن ماند تا متوجه شباهتهای بیشتر با پروژه ناتمام بیضایی شد.

Likesتهیه‌کننده «شهرزاد» با «خوک» به بخش مسابقه جشنواره برلین راه پیدا کرد!⇔فیلمی درباره درگیری یک سینماگر با پرونده‌ای جنایی! پیرنگ فیلم شباهت‌هایی دارد با «لبه پرتگاه»بیضایی!!!(0)Dislikesتهیه‌کننده «شهرزاد» با «خوک» به بخش مسابقه جشنواره برلین راه پیدا کرد!⇔فیلمی درباره درگیری یک سینماگر با پرونده‌ای جنایی! پیرنگ فیلم شباهت‌هایی دارد با «لبه پرتگاه»بیضایی!!!(0)
image_print
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما