کدخبر : 4176
چهارشنبه 29 نوامبر 2017 - 14:34
فاقددیدگاه

تهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» بیان کرد⇐اصلی‌ترین راه پیگیری پخش غیرقانونی محصولات خانگی از ماهواره، عضویت ایران در کنوانسیون کپی‌رایت است

نمایش خانگی: در کنار قاچاقچیان فعال در شبکه های مجازی و کوچه ها و خیابانها، سالهاست برخی از شبکه های فارسی زبان ماهواره ای هم فیلمهای عرضه شده به شبکه خانگی را بدون خرید رایت روی آنتن می‌فرستند.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» این روند بارها با انتقاد سینماگران و موسسات خانگی مواجه شده اما هیچ اقدام عاجلی برای برخورد با آن صورت نگرفته است.

اسماعیل عفیفه تهیه کننده باسابقه تلویزیون که در ابتدای تولید «شهرزاد» هم به عنوان تهیه کننده در کنار محمد امامی حضور داشت با اشاره به این شبکه های ماهواره ای به «ایلنا» گفت: برای پیگیری پخش غیرقانونی فیلم‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای راه‌های مشخصی وجود دارد و اصلی‌ترین راه این است که ایران عضو کنوانسیون کپی‌رایت بشود و قانون کپی‌رایت را بپذیرد و به همین دلیل ما نیاز به قوانین بالادستی و تصمیماتی از جانب حاکمیت هستیم.

این تهیه کننده ادامه داد: من به عنوان تهیه‌کننده نمی‌توانم دائم همه مسائل را رصد کنم و ببینم که فیلمم از چه شبکه‌ای پخش شده یا در کجا قاچاق شده است و از لحاظ فنی نیز هزینه‌های زیادی دارد. ضمن آنکه فرهنگ‌سازی نیز با هدف آگاه کردن مخاطبان بسیار مهم است و بسیاری افراد نمی‌دانند که این کار یک دزدی آشکار است و دلیل آن تصور غلطی است که با کپی کردن محصولات خارجی در ذهن مردم جا افتاده و تصور می‌کنند کپی کردن دست رنج دیگران هیچ اشکالی ندارد.

Likesتهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» بیان کرد⇐اصلی‌ترین راه پیگیری پخش غیرقانونی محصولات خانگی از ماهواره، عضویت ایران در کنوانسیون کپی‌رایت است(0)Dislikesتهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» بیان کرد⇐اصلی‌ترین راه پیگیری پخش غیرقانونی محصولات خانگی از ماهواره، عضویت ایران در کنوانسیون کپی‌رایت است(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
تهیه‌کننده اولیه «شهرزاد»: رقیب تلویزیون نه سینماست و نه شبکه خانگی!/با ازدیاد جمعیت نیازمند نانوایی‌های بیشتری هستیم!!!
چرا نویسنده «شهرزاد» پیشنهاد یک همکاری تازه با تهیه‌کننده ابتدایی سریال را نپذیرفت؟
داداش کوچیکه اصغر فرهادی هم کارگردان شد+عکس و صدور ۴ پروانه ساخت دیگر
تهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد» گفت⇐حد و حدود سرمایه‌گذاران در شبکه خانگی را ارشاد باید تعیین کند/هنوز نقش تهیه‌کننده در شبکه خانگی به روشنی مشخص نیست/در شبکه خانگی منفعت‌طلبی چربش دارد بر ارتقای سطح تولید/سرمایه‌گذاران گمان دارند چون پول وارد پروژه کرده‌اند پس محق هستند هر چه می‌خواهند بکنند!
تهیه کننده سریالهای عطاران: سریالی که در تلویزیون ۲/۵ میلیارد هزینه دارد در شبکه خانگی با ۸ میلیارد جمع می شود!/رقیب تلویزیون، شبکه خانگی نیست؛ بلکه هجمه صدها کانال فارسی‌زبان ماهواره ای است/معاون سیما علاقه دارد در تلویزیون به اختلاس و حقوقهای نجومی پرداخته شود!⇔تهیه‌کننده ابتدایی «شهرزاد»: بعضی تهیه‌کنندگان سینما در ارشاد زمزمه می‌کنند جلوی شبکه خانگی را بگیرید تا سینما فروش کند!!!/با یک مشت آدم کم‌مایه روبروییم که اسم خودشان را کارگردان گذاشته‌اند و ٧٠، ٨٠ درصدشان فقط اعتمادبه‌نفس کاذب دارند!
دیدگاه شما

*

code