کدخبر : 2388
سه‌شنبه 13 ژوئن 2017 - 11:11
فاقددیدگاه

تغییر عنقریب مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری⇐ابطحی می‌رود/رفیق میرکریمی می‌آید؟ رفیقی دارای سابقه مدیریت در یک شرکت نساجی و ترخیص کالا!!!

زمزمه های تغییر و تحول در موسسه رسانه های تصویری در حالی جدی شده که از مدیری دارای رزومه در شرکتهای نساجی و ترخیص کالا به عنوان جانشین ابطحی نام برده شده!!؟

نمایش خانگی: تغییرات در مدیریتهای زیرمجموعه سازمان سینمایی با تثبیت حسن روحانی به عنوان رییس جمهور دوازدهم و احتمالا تثبیت حضور محمدمهدی حیدریان به عنوان رییس سازمان سینمایی رفته رفته شکلی جدی تر به خود می گیرد.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» بعد از تغییر و تحول در اداره نظارت و ارزشیابی ارشاد که گویا از گزینه‌هایی همچون ابراهیم داروغه‌زاده و محمدمهدی طباطبایی‌نژاد به عنوان جایگزین حبیب ایل بیگی نام برده میشود گویا موسسه رسانه‌های تصویری دیگر موسسه ای است که مدیریت آن دستخوش تحول خواهد شد.

از جمله گزینه های جانشینی مصطفی ابطحی فردیست به نام مهدی یزدانی که در جشنواره های موسوم به جهانی فجر به عنوان معاون اجرایی رضا میرکریمی دبیر این جشنواره میلیاردی انجام وظیفه می کرد و گویا قرابت نزدیکی هم با وی دارد.

اگر کارنامه مدیریتی یزدانی را مرور می کنیم متوجه می شویم فارغ از سابقه کوتاه مدتش در مدیریت موسسه رسانه های تصویری در دهه هشتاد وی که از دهه ۶۰ وارد سیکل مدیریتی شده و همچنان در این سیکل حضور دارد تجربه مدیریتها یا معاونتهایی کاملا بی ربط به یکدیگر را در کارنامه دارد.

به عنوان مثال در کارنامه یزدانی هم عضویت در هیأت مدیره صندوق اعتباری هنرمندان به چشم میخورد و هم مدیرعاملی شرکتهایی در حیطه نساجی به نامهای «مه نخ» و «ناز نخ»!!! ایشان هم خزانه‌داری فارابی را در کارنامه دارد و هم مدیرعاملی شرکتی به نام «آریا» که در امارات متحده عربی ثبت شده و گویا در فیلد گردشگری فعالیت میکند!!!

مهدی یزدانی در سالهای اخیر هم علاوه بر معاونت اداری-مالی بنیاد رودکی رییس هیأت مدیره شرکتهایی مانند مهرتاب و آرشام بوده که اولی در زمینه نساجی و دومی در زمینه ترخیص کالا از گمرک فعالیت دارد!!!

اینکه چطور میشود نام چنین گزینه ای برای مدیریت در موسسه رسانه های تصویری که دولتی ترین ساختار مرتبط با نمایش خانگی است طرح میشود جای پرسش دارد؟

در شرایطی که فارغ از هیاهوی برآمده بر سر تولید سریالهای خانگی، این مدیوم با معضلی به نام قاچاق که در سالهای اخیر از پیاده روها به فضای مجازی کشیده شده روبرو است و از آن سو سامانه های ویدیوی درخواستی نیز همچنان با مشکلات فراوان روبرویند که یکی‌اش میشود عرضه سریالی میلیاردی از طریق سامانه ای که مجوز ندارد، موسسه رسانه های تصویری مدیری را می خواهد که واقعا دارای کارنامه روشن در این حیطه باشد.

در حالی که دهه نود از نیمه هم گذشته و مدیوم نمایش خانگی نیاز دارد که از مرحله گذار به ثبات برسد فقط یک مدیر باتجربه، علاقمند و بادانش روز در این حیطه است که می تواند اسباب تحول در موسسه رسانه های تصویری را فراهم کند و بعید است که با حضور مدیران بی‌ربط، چشم اندازی روشن در انتظار این مدیوم باشد.

 

Likesتغییر عنقریب مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری⇐ابطحی می‌رود/رفیق میرکریمی می‌آید؟ رفیقی دارای سابقه مدیریت در یک شرکت نساجی و ترخیص کالا!!!(0)Dislikesتغییر عنقریب مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری⇐ابطحی می‌رود/رفیق میرکریمی می‌آید؟ رفیقی دارای سابقه مدیریت در یک شرکت نساجی و ترخیص کالا!!!(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
عملیات برای دستگیری رابین‌هود!+عکس
ادامه افعال تخیلی در “جزیره۱۳”!+عکس
واکنش سازندگان “مارال” به ساترا: آیا صدور بیانیه همزمان با صدور مجوز پخش برای سریال‌ها امری بدیهی و متداول است؟ یا استثنائاً برای سریال “جیران” استثناء قائل شده؟/ وقتی آیفیک و هفت نفر از تهیه‌کنندگان سرشناس سینما و ازجمله تخت کشیان و چگینی، حکم به نفع “مارال” داده‌اند چرا نقض مالکیت فکری را “ادعا” می‌پندارید؟/مگر نه اینکه در ساترا واحدی با نام نظارت و پایش و حمایت حقوق مالکیت فکری برقرار گردیده، پس چرا ماجرای کپی‌برداری از “مارال”، را به طور جدی در این واحد پیگیری نمی‌کنید؟/ منظور شما از حکم قضایی چیست؟ یعنی رأی داوری صادره از هیئت داوران (آیفیک) و تایید شده در دادگاه عمومی صدر را ندیده‌اید؟/توسعه زیست بوم فرهنگی با سریال سرقتی، مانند ساخت مسجد در زمین غصبی نیست؟؟/با صدور اجرائیه دادگاه، حق صدور مجوز پخش “جیران” قبل از حذف شباهت‌ها با “مارال” را ندارید!/ ممانعت از تحقق کامل سرقت ادبی و نقض حقوق مالکیت فکری اولین آزمون جدی شما در این حوزه است!
قتل جوان اول داستان در راه ترکیه در “خسوف۱۴”+عکس
روایت تفصیلی مهرداد غفارزاده و وکیلش از اختلافات “مارال” و “جیران”↵فرهاد توحیدی طرح من را با هفت قسمت “جیران” مقایسه کرده و در آخر نوشت آن‌قدر این دو شبیه هم هستند که باید یکی از آنها ساخته شود!/سعید رجبی‌فروتن وقتی طرح مرا خواند گفت فاجعه رخ داده!!/آیفیک اقدام “جیران”سازان در خصوص ساخت سریالی با مضمون طرح سریال «…مارال» را برخلاف عرف فیلمسازی کشور و شئون حرفه‌ای تهیه‌کنندگی دانست!/بهمن حبشی رای آیفیک را نپذیرفت در حالی که عرف می‌گوید وقتی حقی در حال ضایع شدن است بهتر است رای صنف را بپذیری!/بعد از آیفیک، دستگاه قضا هم به نفع “…مارال” رای داد ولی باز هم ارشاد زیر بار تعلیق “جیران” نرفت!/بهمن حبشی به‌جای اجرای حکم قضایی، خواستار تعلیق “…مارال” شد!!/حبشی گفت  “جیران” دو میلیارد هزینه کرده و نمی‌شود این بودجه را نادیده گرفت!/سوال اینجاست که اگر ارشاد در همان زمان حکم قضایی را اجرا می‌کرد، خسارت چند برابر می‌شد؟/ما رای دادگاه داوری را داریم که لازم‌الاجراست و ساترا هم متولی این اجرا است!/ وقتی گفته شده شباهت‌های “جیران” با “مارال” باید دربیاید پس ساترا تکلیف دارد!/برای اتمام حجت به ساترا نامه زدیم و گفتیم اگر سریال پخش شود و شباهت وجود داشته باشد، شکایت کیفری می کنیم!!/اگر به کاری که سرقت ادبی دارد، مجوز بدهند شریک یا معاون جرم هستند و شکایت ما از همه عوامل موثر که باعث تکمیل عنصر مادی این جرم شدند خواهد بود!
دیدگاه شما

*

code