بازیگر “زخم‌ کاری”: من یک افغان هستم ولی در قم به دنیا آمدم!

جواد عزتی و مرتضی امینی تبار در سریال زخم کاری
جواد عزتی و مرتضی امینی تبار در سریال زخم کاری

نمایش خانگی/سهیلا شهبازی: بازیگر سریال “زخم کاری” با اشاره به اینکه یک افغان است از این گفت که سالهاست به همراه والدین خود در شهر قم سکونت دارد و فقط سه بار در عمرش به افغانستان سفر کرده!

به گزارش نمایش خانگی ، مرتضی امینی‌تبار بازیگر نوجوان سریال “زخم کاری” که از هنرجویان کیومرث مرادی بازیگردان سریال بوده است از اصالت افغانی خویش گفت.

امینی‌تبار خبرگزاری ایسنا گفت: شاید ندانید که من اصلیتی افغانستانی دارم اما خودم در ایران و در شهر قم به دنیا آمدم. پدر و مادرم از اقوام تاجیک افغانستان هستند و ۲۵ سال پیش ساکن ایران شدند. ۱۵ ساله که بودم به عنوان مجری در یک شبکه انگلیسی زبان مشغول شدم و بعد از آن، بازیگری تئاتر را در قم شروع کردم.

امینی‌تبار ادامه داد: تقریبا هر کجا که کار کردم، همه می‌دانستند من افغان هستم و مشکل چندانی هم پیش نمی‌آمد. بیشتر واکنش‌ها به این موضوع، تعجب بود. چون معمولا تا خودم نمی‌گفتم کسی به این قضیه پی نمی‌برد. خوشبختانه در هنر کسی با این تبعیض نگاه نمی‌کند و من هم هیچوقت بین هنرمندان، خصوصا همکاران تئاتر احساس غربت نکردم. تا چشم باز کردم ایران و ایرانی دیدم. اینجا کشورم است.

امینی‌تبار افزود: در طول ۲۲ سال زندگی، همه نوع رفتاری را تجربه کردم. اما کم‌کم یکسان و همسوتر می‌شویم. این روزها بیشتر داریم یکدیگر را می‌فهمیم.

بازیگر سریال «زخم کاری» در پایان با اشاره به اتفاقات امروز افغانستان و اوضاعی که طالبان به‌وجود آورده است، گفت: از کودکی قصه‌های تلخی راجع به طالبان شنیده‌ام اما امیدوارم همه چیز درست شود. مشکل اینجاست که به خبرهای ناگوار عادت می‌کنیم. تا الان، فقط سه بار و برای مدت کوتاهی به افغانستان سفر کرده‌ام. جهان می‌داند که افغانستان چه کشور غنی، زیبا و عجیبی است. مردمان سختکوش و صبوری دارد. مردمی که استحقاق ظلم را ندارند.

جواد عزتی و مرتضی امینی تبار در سریال زخم کاری
جواد عزتی و مرتضی امینی تبار در سریال زخم کاری

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید