مصطفی ابطحی: ضربات خوبی را به قاچاقچیان محصولات شبکه خانگی وارد کردیم⇔نمایش خانگی: همین حالا بیشتر از نیم میلیون سایت غیرمجاز وجود دارند که به عرضه رایگان «یک دزدی عاشقانه» و «دراکولا» مشغولند!!!

قاچاق، سرقت غیرمجاز، سارق اینترنتی

نمایش خانگی: مصطفی ابطحی مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری دبیر کل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیر مجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری هم هست؛ قاچاقی که در سالهای اخیر بیشتر از پیاده روها در فضای مجازی و سایتهای اینترنتی و کانالهای تلگرامی جریان دارد.

به گزارش نمایش خانگی این روند گسترش قاچاق ایجاب می کند که ستاد صیانت با اقدامات ضربتی به خصوص در فضای مجازی جلوی سرقت محصولات فرهنگی را بگیرد با این حال آنچه دیده می شود بیشتر نوعی انفعال در برابر سایتها و کانالهای دانلود اینترنتی و در عین حال ادعاهای رییس ستاد صیانت درباره موفقیتهای ستاد تحت امرش است.

مصطفی ابطحی در تازه ترین گفتگویش که با “مهر” انجام شده نیز ادعاهایی را درباره موفقیتهایش در ستاد صیانت طرح کرده است اما اگر همین حالا سری به فضای مجازی بزنیم می بینیم بیش از نیم میلیون سایت هستند که به صورت غیرمجاز فیلمهایی مانند “یک دزدی عاشقانه” و “دراکولا” که به تازگی به شبکه خانگی عرضه شده اند را کاملا آزادانه آپلود کرده اند!!

صحبتهای ابطحی را بخوانید:

شیوه های مختلف قاچاق

با توجه به سودآور بودن پدیده شوم قاچاق و شکل گیری قاچاق در اقتصاد غیررسمی کشور، بسیاری از افراد برای کسب سودهای مالی بالا وارد شبکه مافیای قاچاق شده اند ولی به زودی در روند مبارزه با قاچاق فیلم های سینمایی شاهد اتفاق های جدیدی خواهیم بود که به نفع سینمای ایران است. قاچاق فیلم های سینمایی شیوه های مختلفی دارد و ما تاکنون موظف بودیم در ستاد صیانت از محصولات سینمایی در دو حوزه مقابله با توزیع دی وی دی های غیر مجاز (کپی) و همچنین دانلود فیلم های سینمایی به صورت غیرمجاز در شبکه های مجازی فعالیت کنیم و مانع چنین فعالیت های غیرقانونی در کشور شویم و جلوی این تخلفات را بگیریم.

موفقیت های بسیار خوبی بدست آورده ایم

در این دو حوزه موفقیت های بسیار خوبی بدست آورده ایم و خوشبختانه در سطح کشور و به خصوص در تهران برخورد ما با پدیده شوم قاچاق سبب شده است تا تهیه کنندگان سینمایی، رایت فیلم های نمایشی خود را نسبت به ۲ سال گذشته با قیمت بالایی بفروشند و این افزایش قیمت با آغاز فعالیت های ستاد صیانت بوجود آمده است.

 افزایش قیمت رایت نمایش خانگی نشان از سالم سازی بازار نمایش خانگی در تهران دارد

 افزایش قیمت رایت نمایش خانگی نشان از سالم سازی بازار نمایش خانگی در تهران دارد. البته همچنان مشکلاتی در این زمینه در استان های مختلف داریم. البته به تازگی نیروهای ما با همراهی پلیس امنیت در اصفهان حضور یافته و ضربات خوبی را به قاچاقچیان در این حوزه وارد کرده اند و امیدوارم این اتفاق در شهرهای دیگر نیز رخ دهد.

 امکان دخالت برخی از سینماداران در فروش غیرقانونی فیلم های سینمایی

 امکان دخالت برخی از سینماداران در فروش غیرقانونی فیلم های سینمایی وجود دارد و ممکن است برخی از سینماداران این آثار را به مردم در شهرهای دیگر بفروشند که این مساله هم از طریق ماموران ما مورد پیگیری قرار می گیرد، البته چنین تخلف هایی از نوع تخلف های صنفی به شمار می رود و شورای صنفی نمایش باید با آن برخورد کند و سینمای مورد نظر پلمپ شود تا مردم بدانند سینمادار مورد نظر امین ارتباط مخاطب با حوزه سینما نبوده است.

ردپای قاچاقچیان محصولات سینمایی در قم و خراسان رضوی و اصفهان و…

 متاسفانه از این اتفاق ها در گوشه و کنار کشور رخ می دهد و پدیده شوم قاچاق فیلم در استان هایی مانند فارس، اصفهان، قم و خراسان رضوی و البرز بسیار زیاد است ولی ما تمام تلاش خود را می کنیم تا این نوع از قاچاق همانطور که در تهران از بین رفت، در این استان ها نیز جلوی آن گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید