کدخبر : 5017
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
2 دیدگاه

گلایه‌های همسر کارگردان «شهرزاد» از خانه‌نشینی به‌خاطر حجاب!!!

نمایش خانگی: اعظم بروجردی همسر حسن فتحی کارگردان «شهرزاد» از جمله نویسندگان و کارگردانان حیطه تئاتر است که  بیش از ۴۰ نمایشنامه در کارنامه هنری خود دارد که از جمله  آنها میتوان به «آواز شن» ، «زائر» و «تو کی شنیدی صدای مرا» اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» اعظم بروجردی جزو معدود هنرمندان عرصه تئاتر است که اغلب با حجاب چادر ظاهر میشود ولی گویا همین حجاب برایش دردسرساز شده و چنان که خودش مدعی شده به خانه نشینی اش منجر شده است.

اعظم بروجردی با اشاره به آخرین موقعیت شغلیش که در پردیس تئاترتهران یا همان پردیس تئاتر خاوران بوده به «تسنیم» گفته که به خاطر حجابش از این پردیس اخراج شده چون الف.ع معاون هنری سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران از حجاب وی خوشش نمی آمده است.

بروجردی با اشاره به اینکه از اول انقلاب با حجاب بوده به «تسنیم» گفت: من از ابتدای انقلاب و به خاطر تعهدات قلبی باحجاب کار کردم و حالا باید بخاطر حجابم از هنر بروم. دوره ای حجاب ارزش بود اما روزبروز بی ارزشتر شد تا جایی که دیگر مسئولین فرهنگی هم نسبت به حجاب موضع دارند.

اعظم بروجردی درباره حضورش در پردیس تئاتر تهران گفت: شهرام کرمی بود که ازم خوات در این پردیس حاضر شوم اما آقای الف.ع معاون هنری سازمان فرهنگی-هنری شهرداری ازم خوشش نمیآمد و هر وقت مرا می‌دید می‌گفت این چه قیافه‌ایست که برای خودت درست کردی!؟؟

بروجردی ادامه داد: بعدها شهرام کرمی هم صراحتا به من گفت فلانی با حجابت مشکل دارد چون مدعیست با حجاب نمیتوان هنرمند جذب کرد.

اعظم بروجردی خاطرنشان ساخت: زاویه این مدیر نسبت به دین آنقدر بود که وقتی یک بار حین برگزاری یک نشست برای نماز خواندن خارج شدم وقتی برگشتم و تقاضای جمعی برای نماز جماعت مطرح شد ایشان شروع کرد به داد و بیداد که اصلا دلم نمیخواهد نماز بخوانم…

بروجردی معتقد است که آقای ع. به وی گفته است برای مدتی فاقد فعالیت باشد؛ اما اکنون این هنرمند متهم به ترک کار شده است و آقای ع. هم از او حمایتی نکرده است.

اعظم بروجردی

اعظم بروجردی

Likesگلایه‌های همسر کارگردان «شهرزاد» از خانه‌نشینی به‌خاطر حجاب!!!(7)Dislikesگلایه‌های همسر کارگردان «شهرزاد» از خانه‌نشینی به‌خاطر حجاب!!!(1)
امتیاز:
(7) (1)
اشتراک گذاری:
پیوند کوتاه:
http://www.namayeshkhanegi.ir/?p=5017
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. معرفی کتاب :

  تباهی زنان زیبا:

  در حدیث قدسی آمده است که خداوند در قیامت چون از زنان می پرسد که چرا خود را تباه کردید می گویند : چون زیبا بودیم! آنگاه خداوند می فرماید : آیا از مریم هم زیباتر بودید؟

  بنده حضرت مریم (ع) را هم دیدار کرده ام ولی مریم کجا و فاطمه کجا.

  بخدا سوگند اگر اجازه می داشتم از جمال فاطمه تمثالی می کشیدم که کل جهانیان در مقابلش دیوانه می شدند و سر به کوه می نهادند.

  ------------------------------------------

  علت و راز مقام فاطمه:

  آیا می دانید راز ناز چیست؟ در این باب زیاد نوشته ام و باز هم می گویم که کفر؟ همان ناز بشر به خداست و لاغیر. و زن دارای کفر دوگانه و مضاعف است و اینست که بقول رسول خدا اکثر زنان اهل دوزخند و اکثر اهل دوزخ زنانند. زیرا زن هم به خدا ناز می کند آنگاه که خود را در آئینه می نگرد که نازی بس شدیدتر از ناز مردان به خداست. و هم به شوهرش! آنهم چه شوهری و چه پدری که ناز دو عالم را می کشند.

  فاطمه محبوب ترین و معبودترین و معشوقترین زن کل تاریخ جهان است. و بطور طبیعی می بایستی کافرترین و شقی ترین و متکبرترین و خودپرست ترین زن تاریخ می شد ولی درست به عکس شد. و اینست مقام فاطمه!

  استاد علی اکبر خانجانی

  کتاب مبانی هستی شناسی عرفانی ص ۷۸

  Likes(0)Dislikes(1)
 2. واقعا خوشحالم از اینکه هنوزم همچین افرادی وجود دارن . و خوشحالتر از اینکه استاد فتحی همچین همسری دارن . واقعا ایولا 👏👏👏

  Likes(3)Dislikes(0)
دیدگاه شما