فرشاد یاسر بازیگر برنامه «به خاطرهم»: فعالیت در بازیگری را بیشتر دوست دارم!

نمایش خانگی: فرشاد یاسراز نوجوانی به واسطه فعالیت هنری عموهایش، در محیط هنری رشد کرد و خیلی زود جذب کارهای تلویزیونی شد.او در عرصه هنر تجربه کارهای متفاوتی دارد، از بازیگری گرفته تا مدیر صحنه ای ، مدیر تولید و جانشین تهیه کننده.
برنامه ترکیبی «به خاطر هم» به تهیه کنندگی کمال فیض آبادی و نویسندگی، کارگردانی و مجری گری اشکان درویشی، با موضع کاهش حوادث و تلفات جاده ای با حمایت هلال احمر و مشارکت شبکه نسیم از آغاز فروردین از این شبکه پخش شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.
فرشاد یاسر جدا از اینکه جانشین تهیه کننده در کار بود، بازیگر یکی از نقش های خاص برنامه هم بود.«نوید» جوان خانواده که هیچ حرفی نمی زد و فقط بازی در سکوت داشت از شخصیت های جالب برنامه بود که در قسمت پایانی برنامه از رازش پرده برداری می شود…
با فرشاد یاسر از فعالیت های پشت دوربین و بازیگری به گفت و گو پرداختیم که از نظرتان می گذرد.

*لطفا خودتان را به صورت مختصر معرفی کنید.
* متولد سال ۱۳۶۷  در  محله ستار خان تهران هستم.  فوق لیسانس کارگردانی  نمایش دارم و از نوجوانی در عرصه های هنری فعالیت داشتم.
* از فعالیت های هنری تان بگویید.
– فعالیت جدی و حرفه ای من از زمانی شروع شد که در سریال«طلاق در وقت اضافه» به کارگردانی سید محسن یوسفی و تهیه کنندگی محمد حسین لطیفی و مجید یاسر به عنوان مجری طرح حضور داشتم. پس از آن  بازیگر دوربین مخفی برنامه «دونبش» به کارگردانی مهراد نوروزی و تهیه کنندگی محمد امین فیض آبادی ، مدیر تولید و بازیگر برنامه «به خاطر من» به کارگردانی محمد مروتی و تهیه کنندگی کمال فیض آبادی ،مدیر تولید تاک شو «یه عید حسابی» به کارگردانی مجتبی سلیمان زاده  ، مجری طرح تله فیلم «پدر» به کارگردانی محمد حمزه ای و تهیه کنندگی مرتضی عمادین ، مجری طرح و مدیر تولید تله فیلم «آتش بر آب » و تله فیلم «دژ سوق» به کارگردانی سید مجید پرهیز و تهیه کنندگی سید شهرام فتاحیان ، مدیر صحنه تله فیلم «مادر لر» به تهیه کنندگی و کارگردانی جهانگیر الماسی ، مدیر صحنه فیلم «شرکت» به کارگردانی آقای دری و تهیه کنندگی فاطمه سمرقندی ، تهیه کنندگی و کارگردانی و البته بازیگری در اولین دوربین مخفی شبکه نسیم، کارگردانی فیلم کوتاه «با هم» به تهیه کنندگی محمد امین فیض آبادی و ،،،،
*از چگونگی پیوستن شما به پروژه به خاطر هم بگویید.
-من افتخار همکاری قبلی با برادران فیض آبادی را داشتم ‌و در این پروژه هم به بنده لطف داشتند.
* شما در این کار هم جانشین تهیه کننده بودید هم بازیگر، دو تا مسئولیت برای شما سخت نبود؟

-مقوله بازیگری با تهیه کنندگی فرق دارد وخیلی سخت بود. ولی کار کردن با تهیه کننده و کارگردان کار بلد لذت بخش بود و توانستیم طوری در هر بخش کار کنم که به بخش دیگر لطمه ای وارد نشود.
* شخصیتی که شما بازی می کردید جوانی منفعل بود که هیچ دیالوگی نداشت، برای شما به عنوان بازیگر سخت نبود این نقش را بازی کنید؟
– دقیقا همینطور بود و من این چالش و خیلی دوست داشتم تجربه کنم . فرصت مناسبی برای من بود تا در عرصه بازیگری چنین تجربه ای داشته باشم.
*این نقش با توجه به اینکه دیالوگی نداشت چه جذابیتی برای شما داشت؟
-با توجه به اینکه کل محوریت داستان و تمام چالش های خانواده زیر سر نوید بود و عذاب وجدانی که داشت باعث سکوت نوید شده بود. نقش آدم افسرده رو بازی می کرد و هیچکس از راز آن خبر نداشت  تا اینکه در آخر برنامه معلوم می شود نوید عاشق شده بود و به خاطرهمین سکوت کرده بود…

فرشاد یاسر
فرشاد یاسر

* غیرازعرصه های بازیگری شما در کار تولید به عنوان مدیر تولید و جانشین و دستیار تهیه کننده هم بودید، کدام عرصه را بیشتر دوست دارید؟

-واقعیت این است که فعالیت در عرصه بازیگری را بیشتر دوست دارم. اما به قول محمد امین فیض آبادی پشت دوربین برای ما جذاب تری تا در مقابل دوربین!  البته دوستان تهیه کننده به بنده لطف دارند.
*بازخورد های مردم از برنامه به خاطر هم چگونه بود؟

-خدا را شکر در شبکه های مجازی و در جامعه بازخوردهای خیلی خوبی گرفتیم.
* به تازگی کارهای کوتاهی می سازید و در شبکه های اجتماعی پخش می کنید، با چه هدفی این کارها را می سازید؟

– از سال گذشته به فیلمسازی روی آوردم و چند فیلم کوتاه برای جشنواره های بین اللملی ارسال کردم که امیدوارم بتوانم حرفی برای گفتن داشته باشم. در خصوص آیتم هایی که برای فضای مجازی دارم می سازم بیشتر رویکردم احترام به خانواده و شادی و خندیدن به دور از توهین هست و خندیدن بدون توهین از بهترین خنده هایت.
* برخورد مخاطبان با این ویدئوهای کوتاه چگونه است؟
-خدا را شکر آیتم «پدر» به شدت مورد پسند قرار گرفت. ‌جا دارد از محمد امین فیض آبادی که به عنوان برادر بزرگتر همیشه کنارم بوده تشکر کنم و همچنین کمال فیض آبادی تهیه کننده که مسیر راه را نشانم داده است. تشکر می کنم از کارگردان کار بلد و باهوش اشکان درویشی که به زودی زود خبرهای خیلی زیادی از او خواهیم شنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید