کدخبر : 445
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
فاقددیدگاه

دو پرسش از سازمان سینمایی⇐نسخه بازبینی ارشاد «فروشنده» و «ابد و یک روز» چگونه به دست یک قاچاقچی در اصفهان رسیده؟/چرا قاچاقچی «یک دزدی عاشقانه» را دستگیر نکردید؟

اطلاعیه سازمان سینمایی درباره دستگیری قاچاقچی «فروشنده» و «ابد و یک روز» دو پرسش مهم را پیش رو می گذارد؛ یکی چگونگی رسیدن نسخه بازبینی ارشاد به دست این قاچاقچی و دوم چرایی عدم دستگیری قاچاقچی «یک دزدی عاشقانه» که این فیلم هم نسخه بازبینی اش لو رفته!

نمایش خانگی: کاملا واضح بود گفتگوی صریح علی اسدزاده مدیرعامل موسسه تصویرگسترپاسارگاد و گلایه او از انتشار قاچاق نسخه ای از «فروشنده» که بر روی آن عبارت بازبینی به چشم می خورد با واکنش سازمان سینمایی مواجه شود.

به گزارش نمایش خانگی اسدزاده در گفتگوی روز گذشته خود به صراحت از قاچاق نسخه بازبینی ارشاد «فروشنده» در یکی از شهرستانها سخن گفته و به گلایه از ارشاد و سازمان سینمایی پرداخته بود که به نامه های او درباره چرایی انتشار نسخه بازبینی پاسخی نداده اند.(اینجا را بخوانید)

همین گفتگو سبب ساز آن شد که سازمان سینمایی زود وارد عمل شده و با انتشار اطلاعیه ای که در آن خبر از دستگیری قاچاقچی «فروشنده» و «ابد و یک روز» در اصفهان داده شده به نوبه خود پاسخگوی اسدزاده باشد.(اینجا را بخوانید)

انتشار این اطلاعیه اما نه تنها نمی تواند شبهه های مربوط به چگونگی انتشار نسخه بازبینی ارشاد را مرتفع کند که همچنان پرسشی که مدیرعامل تصویرگسترپاسارگاد از وزارت ارشاد پرسیده بود به قوت خود باقیست.

در هیچ جای اطلاعیه سازمان سینمایی درباره چگونگی رسیدن نسخه بازبینی ارشاد به دست یک قاچاقچی آن هم در اصفهان سخنی گفته نشده و فقط از ابتدا تا انتها بر دستگیری و البته تلاشهای سازمان سینمایی و همکاران ارشاد در این دستگیری تأکید شده است.

واقعا چطور شده که نسخه بازبینی فیلمهایی مانند «فروشنده» و «ابد و یک روز» که قاعدتا جز سازمان سینمایی کسی به آن دسترسی نداشته به دست یک قاچاقچی در اصفهان رسیده است؟

از آن مهمتر روابط عمومی سازمان سینمایی که گویا عجله فراوانی برای پاسخگویی به اسدزاده داشته یک نکته را فراموش کرده و آن هم اینکه منطبق بر شواهد و البته گفته های اسدزاده فقط «فروشنده» و «ابد و یک روز» از محصولات تصویرگسترپاسارگاد نیستند که نسخه بازبینی آنها لو رفته است.

بلکه یک کمدی تازه عرضه شده به شبکه خانگی به نام «یک دزدی عاشقانه» محصول گلرنگ رسانه سومین فیلمی است که نسخه بازبینی آن مدتی قبل از انتشار نسخه رسمی قاچاق شده است. حتی اگر بپذیریم قاچاقچی «ابد…» و «فروشنده» دستگیر شده پس تکلیف قاچاقچی «یک دزدی عاشقانه» چه می شود؟ و چرا سازمان سینمایی که با اقدامی ضربتی قاچاقچی «ابد…» و «فروشنده» را دستگیر کرده به سراغ پیدا کردن قاچاقچی «یک دزدی عاشقانه» نرفته؟

Likesدو پرسش از سازمان سینمایی⇐نسخه بازبینی ارشاد «فروشنده» و «ابد و یک روز» چگونه به دست یک قاچاقچی در اصفهان رسیده؟/چرا قاچاقچی «یک دزدی عاشقانه» را دستگیر نکردید؟(0)Dislikesدو پرسش از سازمان سینمایی⇐نسخه بازبینی ارشاد «فروشنده» و «ابد و یک روز» چگونه به دست یک قاچاقچی در اصفهان رسیده؟/چرا قاچاقچی «یک دزدی عاشقانه» را دستگیر نکردید؟(0)
image_print
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
پیوند کوتاه:
https://www.namayeshkhanegi.ir/?p=445
مطالب مرتبط
قاچاق نسخه بازبینی «ارادتمند…»کاهانی در شبکه خانگی+عکس⇔این اتفاق درست یک هفته بعد از اعلام‌نظر رییس اداره نظارت درباره توقیف کامل فیلم صورت گرفت
حسين فرحبخش به‌عنوان يکي از اعضاي ستاد صيانت از آثار فرهنگي-هنري بيان کرد⇐وقتي فيلمي قاچاق شود حتي اگر تمام نيروهاي امنيتي جهان هم جمع شوند نمي‌توانند آن را جمع کنند!/عامل قاچاق «ابد…» و «فروشنده» را در اصفهان و کاشان پيدا کرديم/ماجراي قاچاق «گشت۲» از طريق پليس امنيت در حال پيگيري است/لزومي ندارد که تلويزيون براي پخش تيزر محصولات مجوزدار کل فيلم را ببيند/قاچاق دو فيلم «مهمان» و «کما» از محصولات پويافيلم ضربات جبران ناپذيري را به ما وارد کرد
انتقاد دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان از نیروی انتظامی⇐چرا برخورد با قاچاق محصولات فرهنگی را در الویت قرار نمی‌دهید؟
بالاخر و بعد از لو رفتن نسخه «بازبینی ارشاد» چندین فیلم مختلف⇐دوران DVD در اداره نظارت به سر آمد/سازمان سینمایی از صاحبان آثار فقط «D.C.P» می‌پذیرد
پرسش رسانه اصولگرا⇐نسخه بازبینی ارشاد «عصبانی نیستم» چگونه به شبکه قاچاق رسید؟
دیدگاه شما