کدخبر : 3664
چهارشنبه 4 اکتبر 2017 - 9:17
فاقددیدگاه
یک عضو کمیته صیانت:

کارخانجات تولید لوح فشرده باید به ازای تک تک دی.وی.دی هایی که تولید می‌کنند از ارشاد مجوز بگیرند

حسین فرحبخش از اعضای کمیته صیانت از محصولات فرهنگی با اشاره به همکاری برخی کارخانجات تولید لوح فشرده با قاچاقچیان شبکه خانگی خواستار نظارت دقیق ارشاد بر تولید لوح فشرده در این کارخانجات شد.

نمایش خانگی: هرچند در روزهای اخیر و بعد از بازداشت گردانندگان یک سامانه اینترنتی عرضه محصولات سینمایی نگاهها به سمت قاچاقچیان حاضر در فضای مجازی رفته اما قاچاقچیان میدانی شبکه خانگی سالهاست آفت جان شبکه خانگی هستند.

نبود قوانین لازم برای نظارت بر کارخانجات تولید لوح فشرده موجب شده در ماههای اخیر برخی از این کارخانجات به همکار قاچاقچیان میدانی بدل شده و نه فقط نسخه غیرمجاز برخی سریالها مانند فصول تازه «فرار از زندان» و «بازی تاج و تخت» را به طور گسترده تکثیر کنند که نقش قابل توجهی هم در تکثیر انیمیشنهای غیرمجاز و در کنارش فیلمهای سینمایی داشته باشند.

حسین فرحبخش تهیه کننده قدیمی سینمای ایران که مدتهاست در کمیته صیانت از محصولات سمعی-بصری حضور دارد و بلحاظ عملیاتی فعالیتهای موثری در شناسایی قاچاقچیان داشته، با اشاره به اینکه مهمترین آفت قاچاق میدانی محصولات فرهنگی همین کارخانجات خلافکار هستند خواستار برخورد مقامات قضایی با آنها و در کنار آن نظارت ارشاد بر این کارخانجات شد.

فرحبخش به سایت «نمایش خانگی» گفت: تا زمانی که برخی کارخانجات تولید لوح فشرده به همکاری با شبکه قاچاق محصولات فرهنگی میپردارند و فیلمهای مختلف ایرانی و فرنگی بخصوص انیمیشنها را به صورت غیرمجاز تکثیر میکنند مشکل شبکه قاچاق میدانی حل نخواهد شد.

این تهیه کننده ادامه داد: فروشندگان میدانی محصولات غیرمجاز هرچند متخلف محسوب میشوند اما تخلف اصلی را تولیدکنندگان محصولات انجام میدهند که آنها هم رابطه نزدیکی پیدا کرده اند با برخی کارخانجات تولید لوح فشرده. این کارخانجات چون نظارت کافی بر آنها وجود ندارد و حواسشان به عواقب کارشان نیست به طور گسترده به تکثیر غیرمجاز مشغولند.

فرحبخش درباره چگونگی حل مشکل کارخانجات خلافکار گفت: برخورد با کارخانجات متخلف با تعامل وزارت ارشاد-نیروی انتظامی-مقامات قضایی میتواند بهترین روش ممانعت از ادامه فعالیت و کمکی موثر به بهبود نسبی اوضاع در شبکه مجاز ویدیویی و رونق آن باشد.

این عضو کمیته صیانت از محصولات سمعی-بصری خاطرنشان ساخت: تولید لوح فشرده در کارخانجات باید تحت نظارت مستقیم وزارت ارشاد باشد و تولیدکنندگان لوح فشرده باید به ازای تک تک دی.وی.دی هایی که تولید میکنند از وزارت ارشاد مجوز بگیرند.

فرحبخش افزود: با نظارت مستقیم ارشاد بر پروسه تولید لوح فشرده است که آمار تخلف پایین می آید. ارشاد میتواند در تمامی کارخانجات لوح فشرده ناظرانی را داشته باشد که شبانه روزی فعالیت کارخانجات را رصد کنند مبادا حتی یک دی.وی.دی غیرمجاز تولید شود. شک نباید داشت در صورت اجرایی شدن این نظارت، آمار قاچاق میدانی به طرز قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.

Likesکارخانجات تولید لوح فشرده باید به ازای تک تک دی.وی.دی هایی که تولید می‌کنند از ارشاد مجوز بگیرند(0)Dislikesکارخانجات تولید لوح فشرده باید به ازای تک تک دی.وی.دی هایی که تولید می‌کنند از ارشاد مجوز بگیرند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
حسین فرحبخش با انتقاد از انفعال مدیران برای مقابله با قاچاق مجازی فیلمها گفت⇐از قاچاق فیزیکی تا حد زیادی جلوگیری کردیم ولی در مقابله با قاچاق مجازی جاماندیم!!/اگر ارشاد پایش را وسط گود بگذارد، وزارت ارتباطات همکاری کند و تهیه‌کنندگان هم متحد شوند به‌راحتی میتوان جلوی قاچاق مجازی را گرفت
نسخه بی‌سانسور «دشمن زن» با آوازخوانی جواد یساری و پشت صحنه کامل در شبکه خانگی+عکس
واکنش یک عضو کمیته صیانت به انتشار تصویری شیطنت‌بار از مراسم امحاء محصولات قاچاق⇐تمام فیلمهای معدوم‌شده نسخه‌های قاچاق بودند/آنها که فیلمهای کیارستمی و تقوایی را کپی کردند مصداق بارز سارق فرهنگی هستند/آسیب عرضه نسخه غیرمجاز محصولات فرهنگی به اندازه جعل اسکناس است!
از حسین فرحبخش و پژمان بازغی تا بهرام رادان و رضا داوودنژاد در مراسم نابودی ۵میلیون دی‌.وی.دی قاچاق+عکس
فقط در ۴۸ ساعت اتفاق افتاد⇐کشف بیش از ۱۱ میلیون دی.وی.دی قاچاق+۷۰۰ دستگاه تکثیر+برخورد با ۴۰۰ ویدیوکلوب غیرمجاز
دیدگاه شما

*

code