کدخبر : 3113
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
فاقددیدگاه

چرا دو قسمت آخر «عاشقانه» مخاطبان را دلزده کرد؟

با وجود گذشت بیش از دو هفته از عرضه آخرین قسمت سریال «عاشقانه» به شبکه خانگی، همچنان پایان بندی غیرمنتظره آن محل بحث مخاطبان است.
عاشقانه

نمایش خانگی: سریال «عاشقانه» جزو معدود ملودرامهای عرضه شده به شبکه خانگی بود که هم خوب آغاز شد و هم خوب به اوج رسید و همین نیاز به یک پایان بندی کوبنده برای آن را تشدید میکرد.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» با این حال دو قسمت پایانی این سریال نه به اندازه آغاز و نه به اندازه نقاط عطف میانی اش توجه مخاطبان را جلب نکرد.

تلاش برای ایجاد نوعی هپی‌اند یا پایان خوش برای سریال که مشخص نیست ممیزی های ارشاد چقدر در آن تأثیر داشته موجب شد برخی مخاطبان بیشتر از آن که از پایان بندی به وجد آیند آن را دلزده بدانند.

کشدار بودن قسمت شانزدهم و تلاش برای پر کردن آن با کلیپهایی که مرور خاطرات گذشته کاراکترها است و از آن سو زنده کردن ناگهانی «گیسو» در قسمتهای شانزدهم و هفدهم و ربط دادن او با تشکیلاتی مافیایی و البته نامعلوم و از آن سو رساندن زوج ناراحت داستان به یکدیگر از جمله موارد مناقشه‌برانگیز پایان بندی «عاشقانه» بوده است.

منوچهر هادی برخلاف اسلاف خود در شبکه خانگی سعی کرد با دستی پر به این عرصه بیاید و برای همین بود که نویسندگانی همچون علیرضا کاظمی پور و سعید جلالی را به خدمت گرفت تا به لحاظ درام کم نیاورد. ساخت و پرداخت شخصیتها و گره افکنی های به موقع هم نشان دهنده انتخاب درست هادی بود.

اما اینکه چطور شد به ناگاه در دو قسمت پایانی تلاش شد سر و ته داستان هر طور شده هم بیاید و بسان سریالهای روتین تلویزیونی همه چیز به کلیشه ای ترین شکل ممکن به پایان برسد تعجب برانگیز بود.

آیا هجمه هایی که حین پخش سریال از سوی افراطیون به آن صورت گرفت موجب شد کمترین سیاهی در قسمتهای پایانی وجود نداشته باشد و نوعی امیدی انتزاعی به کار وارد شود؟ آیا ممیزی ارشاد هم در سوق دادن سریال به این سمت و سو نقش داشته است؟

اینها مهمترین پرسشهایی است که درباره پایان بندی «عاشقانه» وجود دارد.

Likesچرا دو قسمت آخر «عاشقانه» مخاطبان را دلزده کرد؟(1)Dislikesچرا دو قسمت آخر «عاشقانه» مخاطبان را دلزده کرد؟(0)
امتیاز:
(1) (0)
اشتراک گذاری:
پیوند کوتاه:
http://www.namayeshkhanegi.ir/?p=3113
مطالب مرتبط
فیلم کودک «مبارزان کوچک» به شبکه خانگی آمد+عکس
انتقاد خالق «سربداران» از حملات اخیر رسانه ملی به محصولات پرمخاطب شبکه خانگی⇐شگفت‌انگیز است که رسانه ملی، بخشی ویژه از آنتن‌ا‌ش را به مسابقات قمارگونه داده‌ و به شبکه خانگی که سریال‌سازی مخاطب‌پسند را رونق داده، حمله می‌کند!!/واقعیت آن است که همکاری چهره‌های مطرح با سریالهای خانگی، زنگ خطر را برای رسانه ملی به صدا درآورده!!/چرا رسانه ملی به‌جای ارتقای سطح کیفی آثارش تلاش می‌کند با نقد سریالهای خانگی اسباب کمتر دیده شدن آنها را فراهم آورد؟؟/صداوسیما ممیزی را برای ارشاد بگذارد و همّ و غمش را بر استفاده از کارکشتگان و تولید محصولات متفاوت کند و پاسخگوی مخاطبانی باشد که سهمی هنگفت از بیت‌المال‌شان به صداوسیما می‌رسد!!
استقبال کودکان از قسمت دهم «بالشها»+عکس
قسمت پنجم «سیزده شمالی» با افزایش زمان آمد+عکس
یک تهیه‌کننده سینما در واکنش به حمله رسانه ملی به شبکه خانگی بیان داشت⇐تلویزیون به جای زدن شبکه خانگی بهتر است کیفیت  سریالهایش را افزایش بدهد/رونق تولید در شبکه خانگی این واهمه را در دل مدیران تلویزیون ایجاد کرده که مبادا در آینده نزدیک هیچ اسپانسری برایشان نماند/وقتی تلویزیون سریالهای غیرواقعی، تصنعی و کسالت‌آور تولید می‌کند معلوم است که مخاطب به سمت شبکه خانگی می‌رود/باید خوشحال بود که مخاطب ایرانی به‌جای سریالهای ماهواره‌ای، محصولات شبکه خانگی را می‌بیند
دیدگاه شما