کدخبر : 5502
شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۴۶
3 دیدگاه

واکنش عبدالله علیخانی به افزایش قیمت محصولات خانگی⇐وقتی قیمت مواد اولیه تولید dvd سه برابر و قیمت کاغذ چهار برابر می‌شود،  دیگر نمی‌توان جلوی افزایش قیمت را گرفت

عبدالله علیخانی

نمایش خانگی: قیمت بلیت سینماها به ۱۵هزار تومان رسیده است و کمتر نگرانی به وجود آورده اما عرضه محصولات خانگی به قیمت ۱۰هزار تومان، موجی از نگرانی را در دل رسانه های عمدتا سیاسی به وجود آورده است؛ رسانه هایی که بعضا کمترین اطلاعاتی درباره روند تولید محصول در شبکه خانگی ندارند و حتی به مقایسه رقم بلیت سینما با قیمت محصولات خانگی نمی‌پردازند.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «نمایش خانگی» عبدالله علیخانی از تهیه کنندگان قدیمی سینمای ایران که مدتهاست در موسسه «پویافیلم» مشغول فعالیت است با منطقی خواندن افزایش قیمت محصولات خانگی در نتیجه افزایش قیمت ارز به «ایسنا» گفت: گران شدن مواد اولیه در کشور در همه ابعاد باعث مشکلاتی شده است و فقط بحث شبکه نمایش خانگی نیست.

او با تاکید بر اینکه تأثیر گران شدن DVD های شبکه نمایش خانگی در شهرستان‌ها بیشتر قابل مشاهده است توضیح داد: در شهرستان‌ها به دلیل آنکه میزان نظارت کمتر است، قاچاق کالا و وجود نسخه‌های غیرقانونی بیشتر است و درواقع کسی که اقدام به چاپ و تکثیر غیرقانونی این آثار می‌کند، فقط هزینه متریال اولیه را می‌دهند و سهم صاحب فیلم و خرج و مخارج دفاتر را ندارند. بنابراین هرچه این محصولات گران‌تر شود چون نظارتی در شهرستان‌ها وجود ندارد خلاف بیشتر خواهد شد.

این تهیه کننده ادامه داد: درست است که این افزایش قیمت زیاد بوده، اما این نکته از دید خریدار به نظر زیاد می‌آید اما اگر بخواهیم وارد جزئیات شویم متوجه می‌شویم که چه اتفاقی افتاده است. موادی که اینها استفاده می‌کردند در برخی موارد به سه برابر رسیده و در جایی هم به چهار برابر. از DVD  خام تا پالت‌ها و کاغذ و مقواهایی که استفاده می‌کنند به چندین برابر قیمت رسیده است. البته این گرانی، هم قاچاق را زیاد می‌کند و هم اینکه ممکن است این کالا را از سبد خانوارها خارج کنند. تعدادی هم به دنبال خرید نسخه‌های قاچاق این کالا می‌روند که هزینه کمتری را برای آنها دارد. مشتری هم بی توجه به قاچاق بودن کالا، آن را می‌خرند و متاسفانه توجه به حلال و حرام به ویژگی اخلاقی‌ای تبدیل شده که به تاریخ پیوسته است. اما در نهایت می‌توانم بگویم آنچه که در این مملکت گران می‌شود دیگر ارزان نخواهد شد. بنابر این بعید می‌دانم قیمت این نسخه‌های چاپ شده کمتر شود.

Likesواکنش عبدالله علیخانی به افزایش قیمت محصولات خانگی⇐وقتی قیمت مواد اولیه تولید dvd سه برابر و قیمت کاغذ چهار برابر می‌شود،  دیگر نمی‌توان جلوی افزایش قیمت را گرفت(0)Dislikesواکنش عبدالله علیخانی به افزایش قیمت محصولات خانگی⇐وقتی قیمت مواد اولیه تولید dvd سه برابر و قیمت کاغذ چهار برابر می‌شود،  دیگر نمی‌توان جلوی افزایش قیمت را گرفت(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
پیوند کوتاه:
http://www.namayeshkhanegi.ir/?p=5502
مطالب مرتبط
فیلم کودک «مبارزان کوچک» به شبکه خانگی آمد+عکس
انتقاد خالق «سربداران» از حملات اخیر رسانه ملی به محصولات پرمخاطب شبکه خانگی⇐شگفت‌انگیز است که رسانه ملی، بخشی ویژه از آنتن‌ا‌ش را به مسابقات قمارگونه داده‌ و به شبکه خانگی که سریال‌سازی مخاطب‌پسند را رونق داده، حمله می‌کند!!/واقعیت آن است که همکاری چهره‌های مطرح با سریالهای خانگی، زنگ خطر را برای رسانه ملی به صدا درآورده!!/چرا رسانه ملی به‌جای ارتقای سطح کیفی آثارش تلاش می‌کند با نقد سریالهای خانگی اسباب کمتر دیده شدن آنها را فراهم آورد؟؟/صداوسیما ممیزی را برای ارشاد بگذارد و همّ و غمش را بر استفاده از کارکشتگان و تولید محصولات متفاوت کند و پاسخگوی مخاطبانی باشد که سهمی هنگفت از بیت‌المال‌شان به صداوسیما می‌رسد!!
استقبال کودکان از قسمت دهم «بالشها»+عکس
قسمت پنجم «سیزده شمالی» با افزایش زمان آمد+عکس
یک تهیه‌کننده سینما در واکنش به حمله رسانه ملی به شبکه خانگی بیان داشت⇐تلویزیون به جای زدن شبکه خانگی بهتر است کیفیت  سریالهایش را افزایش بدهد/رونق تولید در شبکه خانگی این واهمه را در دل مدیران تلویزیون ایجاد کرده که مبادا در آینده نزدیک هیچ اسپانسری برایشان نماند/وقتی تلویزیون سریالهای غیرواقعی، تصنعی و کسالت‌آور تولید می‌کند معلوم است که مخاطب به سمت شبکه خانگی می‌رود/باید خوشحال بود که مخاطب ایرانی به‌جای سریالهای ماهواره‌ای، محصولات شبکه خانگی را می‌بیند
نظرات بازدید کنندگان
  1. این مواد از خارج که نمیان درسته؟در واقع قبول هم دارید که کم کم به علت گرانی خرید فیلم خصوصا اصل بیش از پیش از سبد خرید خانوار حذف خواهد شد؟

    Likes(0)Dislikes(0)
  2. از وقتی ۱۰ تومان شده من دیگه فقط دانلود میکنم. اولش حسه بدی داشتم ولی الان دیگه عادی شده دلم نمیاد دیگه پول بابت فیلم بدم.

    Likes(1)Dislikes(0)
دیدگاه شما